Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 17:40

У ЄС не бачать можливості швидких зрушень у відносинах із Україною – джерело


Шведське головування в Європейському Союзі не очікує прориву в узгодженні торгівельної частини нової угоди з Україною про асоціацію до виборів, повідомило агентству «УНІАН» джерело зі шведського головування в ЄС.

За словами цього джерела, переговори про угоду про асоціацію проходять досить добре. «Водночас скажу відверто, що ситуація на сьогодні не така, щоб очікувати на гарячу активність України, враховуючи президентські вибори, і ми не очікуємо якогось серйозного прориву в торгівельній угоді», – додав дипломат.

Представник шведського головування в ЄС також заявляє про низьку можливість надання Україні макрофінансової допомоги без поновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Дипломат нагадав, що ЄС та МВФ «ідуть пліч-о-пліч у питаннях надання допомоги».

Він додав, що Євросоюзові відомо, як проходять переговори між українським урядом та МВФ. «Ми сподіваємося, що новий транш буде надано, але умови його будуть дуже суворі», – попередив співрозмовник.

Він також повідомив, що на засіданні Ради міністрів із загальних справ та зовнішніх відносин ЄС, яке відбудеться 16–17 листопада в Брюсселі, міністри обговорять питання співпраці з Україною, зокрема, в контексті підготовки до саміту Україна–ЄС, який має відбутися у Києві 4 грудня цього року.

За словами представника шведського головування в ЄС, міністри торкнуться питань підтримки України у подоланні фінансової кризи, протидії кліматичним змінам та співпраці в енергетичному секторі, а також питання підготовки та проведення президентських виборів в Україні у січні 2010 року.

Recommended

XS
SM
MD
LG