Доступність посилання

ТОП новини

ВООЗ хвалить українських медиків і закликає продовжити вакцинацію


Медичні установи України добре підготовлені до пандемії грипу, заявили члени групи Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка проводить епідеміологічне розслідування в Україні.

До такого висновку вони дійшли, ґрунтуючись на результатах своїх досліджень на місцях під час своїх поїздок Україною попередніми днями, мовиться в прес-релізі Європейського бюро ВООЗ.

Група експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я з боротьби проти грипу також закликала громадян України продовжувати вакцинацію проти сезонного грипу.

«ВООЗ стурбована новинами з України, які мають анекдотичний характер. Ми довідалися, що в деяких регіонах країни припинена вакцинація проти сезонного грипу. Ми закликаємо людей, щоб вони повернулися до графіка вакцинації», – сказав на брифінгу в Міністерстві охорони здоров’я керівник комісії Юкка Пуккіла.

На думку експертів ВООЗ, вакцинація проти сезонного грипу допоможе уникнути захворювання на грип і усунути ускладнення, які можуть виникнути після захворювання на новий грип A(H1N1).

За словами Юкки Пуккіли, вірус грипу A(H1N1) поширюється по всіх країнах і зупинити його неможливо, а єдиним способом боротьби є вакцинація.

Тому він вважає, що вакцинацію проти грипу A(H1N1) в Україні варто почати якнайшвидше в міру надходження вакцини.

Водночас Пуккіла зазначив, що у зв’язку з обмеженими обсягами такої вакцини у світі її не вистачить на все населення України, тому необхідно сформувати групи ризику й у першу чергу почати їхню вакцинацію.

Водночас керівник місії ВООЗ не зміг спрогнозувати, коли вакцина проти пандемічного грипу A(H1N1) з’явиться в Україні.
XS
SM
MD
LG