Доступність посилання

ТОП новини

У Франції не бачать охочих повторити газову кризу


Державний секретар із європейських справ МЗС Франції П’єр Леллуш не бачить зацікавлених сторін у відновленні газового конфлікту, сказав він у п’ятницю на прес-конференції в Києві.

За його словами, є ціла низка технічно складних аспектів, але головне, що ні постачальник, ні транзитер, ні покупець не зацікавлені у відновленні проблем із поставками газу в Європу.

У Франції, за словами дипломата, вважають, що Україна за визначенням є партнером Європи в газовій сфері, оскільки значна частина газу постачається в ЄС саме через територію України.

Тому, сказав він, цілком природна зацікавленість Європи у співпраці з Україною, щоб транзит газу здійснювався щонайкраще.

Євросоюз, сказав чільний представник МЗС Франції, намагається побудувати конструктивний діалог і з Росією в цьому питанні на взаємовигідних умовах.

Останніми днями російські діячі знову почали активно виступати на Заході і в західних засобах інформації з попередженнями про нібито очікувану взимку нову газову кризу, в якій вони наперед звинувачують Україну.

Вони, зокрема, попереджають, що Росія припинить постачати газ до Європи транзитом через Україну, якщо Україна несанкціоновано відбиратиме призначений для Європи газ.

У січні цього року Росія, припинивши постачати газ до Європи через Україну, вже заявляла, що вчинила так через нібито несанкціонований відбір Україною не призначеного їй газу. Пізніше технічні фахівці ЄС не підтвердили такі звинувачення.
XS
SM
MD
LG