Доступність посилання

19 Жовтень 2018, Київ 00:10

МОЗ: число померлих від грипу і ГРВІ в Україні зросло майже до 265


Число померлих від наслідків грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій та ускладнень від них в Україні зросло станом на п’ятницю до 265 осіб, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

За даними МОЗ, за минулу добу кількість жертв епідемії збільшилася на 26 осіб.

Із 29 жовтня, що вважається початком епідемії в Україні, на грип і ГРВІ перехворіли чи ще хворіють уже майже 1 мільйон 310 тисяч осіб. Зокрема, за останню добу на ці хвороби захворіли ще понад 55 тисяч осіб.

Побували чи ще перебувають у лікарнях із початку епідемії майже 70 тисяч, за останню добу шпиталізували понад 4 тисячі осіб. У реанімації перебувають понад 400 осіб.

Епідемічний поріг перевищено у 21 області та в Києві, і тільки Одеська, Харківська і Херсонська області, Крим і Севастополь іще наближаються до нього.

У повідомленні не йдеться про кількість випадків захворювання на новий грип A(H1N1).

У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що не вважають за потрібне оприлюднювати дані про кількість лабораторно підтверджених випадків захворювань на пандемічний грип.

«Україна в пандемії грипу А(Н1N1), і нині не відіграє ролі, скільки буде виявлено цих випадків – ми маємо всіх лікувати однаково», – заявив перший заступник міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець на брифінгу в п’ятницю.

Він також повідомив, що, згідно з лабораторними даними, від пандемічного грипу померли 14 людей.

Відповідаючи на запитання, чому цей показник коливається, причому у бік зменшення, Лазоришинець пояснив, що це пов’язане з тим, що попередньо підтверджений діагноз надалі міг не підтвердитися.

У четвер головний лікар Центральної санітарно-епідеміологічної станції Любов Некрасова повідомляла, що наявність вірусу нового грипу підтвердилася в 16 померлих.

Керівник місії Всесвітньої організації охорони здоров’я Юкка Пуккіла сказав на цьому ж брифінгу в п’ятницю, що, за попередніми результатами, немає різниці щодо захворюваності на грип A(H1N1) в Україні порівняно з іншими країнами.

Він також наголосив, що, так само як і в інших країнах, в Україні кількість смертей від пандемічного вірусу не відрізняється від тієї, яка буває зазвичай під час сезонних захворювань на грип.
XS
SM
MD
LG