Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 13:11

ВООЗ переконує лікарів використовувати «Таміфлю» проти грипу раніше


Прага – Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує лікарям використовувати антивірусний препарат «Таміфлю» для хворих на грип A/H1N1 на ранній стадії захворювання, щоб запобігти смертельним випадкам від нового грипу. ВООЗ також заявляє, що забезпечує великими партіями цих ліків країни, що розвиваються, котрі найбільше уражені цією недугою, включно з Україною.

Всесвітня організація охорони здоров’я інформує, що направляє великі партії антивірусних препаратів «Таміфлю» та «Реленза» в такі країни, як Афганістан, Азербайджан, Білорусь, Киргизстан, Україна та Монголія, котрі найбільше потерпають від нового вірусу грипу A/H1N1.

ВООЗ тепер рекомендує лікарям використовувати антивірусні препарати на більш ранній, визначально важливій, стадії захворювання грипом, і без жодних тестів, який це грип, пандемічний чи сезонний. Це принципова зміна порівняно з попередніми рекомендаціями.

Раніше ВООЗ пропонувала лікарям приписувати хворим згадані препарати лише після лабораторного підтвердження захворювання на грип A/H1N1. Тепер експерти ВООЗ відзначають, що на практиці у багатьох країнах із тестуванням захворювання може бути фатальна затримка, коли ліки давати буває вже запізно.

«Людям із груп ризику необхідно давати антивірусні препарати якнайскоріше»


Тож представниця ВООЗ доктор Ніккі Шіндо тепер наголошує, що «Таміфлю» чи «Релензу» варто давати хворим якнайскоріше. «Людям із груп ризику необхідно давати антивірусні препарати якнайскоріше, коли у них з’являються найперші ознаки грипу. Це, насамперед, вагітні жінки, діти до двох років і люди з ознаками проблем із диханням», – зазначає пані Шіндо.

Вона додає, що люди, які не входять до груп ризику, можуть отримувати антивірусні препарати й через 2–3 дні після початку хвороби – в тому разі, коли є ознаки проблем із диханням, високої температури, лихоманки, що тривають понад три дні.

А от хворим на пандемічний грип, які не мають гострих ознак хвороби, не варто давати перераховані раніше антивірусні препарати, вважає експерт ВООЗ.

Доктор Шіндо також наголосила, що запізніле лікування препаратом «Таміфлю» чи «Релензою», зазвичай на 5-й чи 6-й день після початку хвороби, може викликати дуже швидке погіршення стану хворого.

Згаданий експерт ООН звернулася до країн, куди відправлені партії антивірусних препаратів, щоб там якнайскоріше розподілили ліки по регіонах, щоб пацієнти не їздили до центральних лікарень.

ВООЗ зазначає, що новий вірус вражає, насамперед, дітей і молодих людей. Близько 40 відсотків випадків грипу A/H1N1 припадає на осіб віком до 50 років, тоді як сезонний грип вражає, насамперед, старших людей, і смертність у віці понад 65 років тут сягає 90 відсотків.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG