Доступність посилання

ТОП новини

МЗС вимагає від ДР Конго звільнити українських моряків


Міністерство закордонних справ вимагає від Демократичної Республіки Конго звільнити затриманих українських моряків, які є членами екіпажу теплоходу Island of Luck.

«... Відбулася розмова (міністра закордонних справ) Петра Порошенка з колегою з ДР Конго Алексісом Тамбве Мвамба, і були висунуті всі вимоги до цієї країни, щоб українці, які зараз перебувають під арештом, були звільнені», – повідомив речник МЗС Валерій Джигун.

За його словами, під час цієї розмови Порошенко звернув увагу на неприпустимість норм міжнародного права й необхідність об’єктивного розслідування обставин справи. А міністр закордонних справ ДР Конго запевнив українського колегу, що конголезька сторона зацікавлена в вирішенні цієї проблеми.

Джигун додав, що днями міністри закордонних справ мають намір знову в режимі телефонної розмови обговорити стан справи з затриманням українців.

Українська сторона направила ноти в МЗС й у Міністерство юстиції ДР Конго з проханням негайного звільнення з-під арешту українських громадян, а також висунула вимогу про зустріч українських дипломатів із затриманими членами екіпажу.

Влада ДР Конго підозрює трьох українців з екіпажу теплохода Island of Luck, затриманого в жовтні, в убивстві нелегального пасажира, який був громадянином цієї країни.
XS
SM
MD
LG