Доступність посилання

ТОП новини

Голодних у світі вже понад мільярд осіб


Конго -- діти просять хліба в таборі для біженців Кібаті, 2008 р.

Рим – Як допомогти голодному населенню Землі? Про це дискутують у Римі делегації 60 країн, які забралися на саміт з продовольчої безпеки. Однак через відсутність лідерів ключових західних держав, римський саміт ризикує бути провальним.

За останній рік кількість голодних людей у світі збільшилася на 9 відсотків і сягнула понад мільярд осіб. Це найвищий показник від початку 1970-х років, звітує Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних націй (FAO).

Триденне зібрання в Римі почалося сьогодні свіжими спогадами про минулорічне підвищення цін на важливі продукти харчування, як, наприклад, подорожчання рису. Відкриваючи саміт, генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив, що людство заплатило надто дорогу ціну: мільйони родин виявилися зубожілими й голодними. За словами очільника ООН, завдяки швидкій допомозі бідним народам вдалося запобігти більш катастрофічних наслідків.

Водночас, наголосив Пан Ґі Мун, попереду серйозніші виклики. «Нинішня продовольча криза породжує виклики для майбутнього. До 2050 року населення нашої планети може сягнути понад 9 мільярдів осіб, на 2 мільярди більше, ніж тепер. У той же час зі збільшенням населення відбуваються і кліматичні зміни. Щоб нагодувати людство, до 2050 року виробництво продовольства має збільшитися на 70 відсотків. Поза тим, погодні умови стають екстремальними і непередбачуваними. У багатьох частинах світу водоресурси занепадають, а сільгоспугіддя потерпають від засухи».

Найбільше від нестачі харчів потерпає населення в азійсько-тихоокеанському регіоні та в Центральній Африці. Уряди багатьох країн світу докладають зусилля для розвитку сільського господарства і застосування нових технологій на цих територіях.

На форум прибули лідери переважно країн Африки і Латинської Америки

У липні на саміті «Групи восьми» в Італії вирішили упродовж трьох років на боротьбу з голодом виділити 20 мільярдів доларів. Але на нинішній конференції в Римі з-поміж керівників розвинених країн присутній лише Сильвіо Берлусконі, прем’єр-міністр Італії і господар саміту. Продовольчу безпеку приїхали обговорювати переважно лідери країн Африки та Латинської Америки. Серед них лівійський генерал Муаммар Каддафі і Роберт Мугабе із Зімбабве. Голова продовольчої і сільськогосподарської організації Жак Діуф зауважив, що це є показовим фактом зменшення інтересу до проблеми продовольчої безпеки.

«На жаль, ця зацікавленість зменшується, оскільки на перший план порядку денного у світі виступають нові проблеми. Але ті самі хмари, які викликали попередню кризу, знову збираються в небі. Відсутність лідерів провідних країн сьогодні є яскравим доказом того, що я щойно сказав», – заявив Жак Діуф.

Деякі учасники конференції, насамперед гуманітарні організації, вважають, що захід сам по собі додає розчарувань. За оцінками FAO, для гарантування продовольчої безпеки на планеті необхідні інвестиції розміром 44 мільярди доларів щороку. Але в чорновому варіанті декларації саміту жодним словом не йдеться про конкретні фінансові зобов’язання.

Замість обіцянки подолати голод у світі до 2025 року, як того хоче ООН, попередня декларація закликає світових лідерів викорінити проблему голоду якомога раніше. Тож, скептичні настрої в кулуарах саміту помітні.

На вияв солідарності з голодними й бідними в усьому світі римський амфітеатр Колізей загорівся у неділю різними кольорами. За словами організаторів акції, це «щоб привернути увагу громадськості до права кожної людини на Землі нормально харчуватися».

(Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG