Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 04:07

Литовсько-польсько-українська бригада НАТО в Любліні – зближення України з НАТО (європейська преса)


Прага – Співпраця між НАТО й Україною залишається в центрі уваги європейської преси. Чимало аналітиків вважають, що активізація військової співпраці між Україною, Польщею та Литвою є фактично неофіційним початком вступу України до альянсу. Деякі експерти радять Україні не поспішати до НАТО, а радше – до ЄС. Тим часом Генсекретар НАТО Андерс Фоґ Рассмусен пообіцяв у понеділок допомогти Україні та її народу «у прискоренні внутрішніх реформ із метою наблизити Україну до євроатлантичних норм». Впливові газети Європи також вказують на «згубність передвиборної лихоманки для слабкого відновлення економіки України».

У понеділок у Брюсселі, як повідомляє польська «Жечпосполіта», три країни:Польща, Литва і Україна – підписали угоду про створення в рамках НАТО військової бригади у складі трьох батальйонів зі штабом бригади у польському Любліні. До штабу входитимуть офіцери з трьох згаданих держав. Це міжнародне формування створене за прикладом так званого Єврокорпусу, до якого входять вояки з Німеччини, Франції, Бельгії, Іспанії, Люксембургу і Польщі. Міністр оборони Польщі Богдан Кліх назвав створення бригади «Ліполукрбріг» «найбільшим польським військовим проектом у рамках східної політики». Бригада буде готова діяти у бойових умовах до 2013 року.

Чеська «Днес» вважає, що спільні консультації в рамках НАТО-Україна, що відбулися в понеділок, посилюють сподівання прозахідних сил в Україні на вступ до альянсу, хоча Київ тим часом ще не отримав План дій щодо членства». На цих консультаціях ішлося про посилення реформ в українських збройних силах та політичні перетворення в Україні на шляху до її членства в НАТО. «Ми зобов’язані підтримувати і допомагати Україні на цьому шляху», – наголосив Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Рассмусен у понеділок у Брюсселі.

Тим часом впливова лондонська «Файненшел Таймз» попереджає, що «передвиборна лихоманка в Україні є серйозною загрозою для слабкої ще тенденції відновлення економіки держави». Газета також вважає, що обіцяних МВФ чотири мільярди доларів кредиту, які наразі відкладені Фондом із-за неузгодженої політики української влади, були б доброю підпорою для економічного пожвавлення в Україні. Але українські лідери можуть допомогти Україні отримати ці гроші у разі «досягнення «політичного консенсусу» і рішучості у проведенні жорстких реформ. Зокрема, МВФ вважає, що підписання Президентом Віктором Ющенком закону про 20-відкоткове підвищення зарплати і пенсій у державі є найбільшою перепоною для відновлення кредитування з боку Фонду. «Файненшел Таймз» наголошує на словах Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, котра «звинуватила Віктора Ющенка у тому, що зривом співпраці з МВФ Президент намагається позбавляти коштів уряд і послаблювати шанси глави виконавчої влади на президентство».

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG