Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 09:39

Порошенко: рiшення ЄС про допомогу Українi залежить вiд спiвпрацi Києва з МВФ


Українська сторона отримала вiд європейської чiткi гарантiї, що за умови продовження спiвпрацi Києва з Мiжнародним валютним фондом рiшення Європейської комiсiї з видiлення макрофiнансової допомоги буде ухвалене.

Про це заявив мiнiстр закордонних справ Петро Порошенко в Брюсселi пiсля закiнчення зустрiчi з мiнiстрами закордонних справ країн – членами Європейського Союзу, що входять до групи «Друзiв України».

За словами Порошенка, на сьогодні йдеться про макрофінансову допомогу на суму в 610 мільйонів євро.

На запитання, чи намагався вiн переконати європейську сторону не пов’язувати видiлення макроекономiчної допомоги з продовженням виконання програми МВФ, Порошенко сказав: «Не намагався, тому що не вважаю за необхiдне. Я абсолютно переконаний, що Україна має продовжувати спiвпрацю з МВФ. Переконаний у тому, що альтернативи цьому не iснує, переконаний в тому, що Україна найближчим часом вiдновить спiвпрацю з МВФ».

Минулого тижня директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан заявив, що Фонд відновить роботу з Україною тільки після того, як настане консолідація гілок української влади з приводу програми подальшої співпраці. Це сприйняли як натяк на час уже після призначених на січень 2010 року президентських виборів.

МВФ у листопаді 2008 року ухвалив надання Києву дворічної програми stand-by на суму близько 16,4 мільярда доларів і за цей період уже видав трьома траншами 10,5 мільярда доларів. У разі виконання умов програми МВФ обіцяв виділити Україні до кінця 2009 року ще 3,8 мільярда доларів.

Recommended

XS
SM
MD
LG