Доступність посилання

ТОП новини

Долю скиненого президента Гондурасу вирішать тільки після виборів нового


Парламент Гондурасу призначив обговорення можливості поновити на посаді скиненого президента Мануеля Селаю на 2 грудня, тобто через 3 дні після виборів нового президента, призначених на 29 листопада.

Днями Селая заявляв, що сам не повернеться на посаду, якщо парламент поновить його вже після виборів, бо це, на його думку, узаконило б його скинення в червні.

29 листопада є конституційним терміном виборів нового президента, бо термін Селаї закінчувався в січні наступного року.

Низка латиноамериканських країн попереджала, що не визнає результатів цих виборів, якщо Селаю не поновлять на посаді ще до них. Але США не виключають поновлення відносин із новою владою Гондурасу, яка постане після виборів, незалежно від долі Селаї.

Раніше в Гондурасі зірвалася укладена було за посередництва США домовленість про нормалізацію, бо Селая відмовився подавати свої кандидатури міністрів до нового уряду національної єдності.

Ця ж домовленість передбачає і голосування в парламенті про поновлення Селаї на посаді, але не вимагає самого поновлення.

Як повідомив учора спікер парламенту Гондурасу, перед цим голосуванням Верховний суд країни має дати висновок, чи варто поновлювати Селаю.

Жозе Мануеля Селаю Росалеса скинули в червні з посади президента Гондурасу саме за рішенням Верховного суду країни й зі згодою парламенту. Відтоді Гондурас, одна з найбідніших країн світу, перебуває в дипломатичній ізоляції і втратив міжнародну допомогу.

У світі Мануеля Селаю продовжують вважати легітимним президентом Гондурасу й заявляють, що його силове усунення було незаконне.

У Гондурасі Селаю звинувачують у порушеннях Конституції й законодавства країни, а також у корупції. Нинішня влада Гондурасу заявляє, що Селая мусить погодитися постати перед судом.

Сам Селая, якого військові видворили були з країни, таємно повернувся до неї й уже майже два місяці переховується в посольстві Бразилії в столиці Гондурасу Тегусігальпі, де перебуває під дипломатичним захистом.
XS
SM
MD
LG