Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 13:10

Юлія Тимошенко галопує на грипові (європейська преса)


Прага – Вибори і грип, газ і вибори – це головні українські теми у європейській пресі. Оглядачі наголошують, що в Україні можна досягти передвиборного успіху на «свинячому грипові», якщо вміло використовувати «придуману епідемію» для власної ж популярності. Деякі оглядачі вважають, що нагнітання газової проблематики в Україні напередодні виборів також покликане допомогти окремим «газово успішним» кандидатам набрати необхідні бали популярності. А деякі газети повідомляють, що Україна у найближчий час може активніше включитися у процес врегулювання в Афганістані.

Польська «Ґазета Виборча» наголошує, що «українська Прем’єр-міністр галопує на грипові». Епідемію «свинячого грипу» в Україні, на думку польського видання, найкраще використовує у своїх інтересах Юлія Тимошенко. «Деякі критики навіть стверджують, що Тимошенко не лише використала епідемію, але й сама її придумала, щоб підняти свою популярність», – пише «Ґазета Виборча». І далі польський часопис додає, що «коли 30 жовтня Тимошенко оголосила епідемію з екрану телевізора, у цілій країні був лише один випадок свинячого грипу». Хоча сьогодні в Україні до «свинячого грипу» вже звикли, бо є півтора мільйона хворих, а вмерло (загалом від грипу і ГРВІ) понад 300 осіб, та все ж, як зауважує «Ґазета Виборча», статистика смертності цього року поки що значно менша, аніж це було у минулому, коли про «свинячий грип» ніхто й не чув. Ефект антигрипозної пропаганди для Юлії, як пише газета, став відразу ж наявним, якщо у жовтні вона мала 15 відсотків, а Віктор Янукович 30, то сьогодні у Тимошенко 18 відсотків, а у Януковича –21. Нічого не виграв від цього Президент Ющенко, який так і має своїх три відсотки, зазначає «Ґазета Виборча».

«Москоу Таймз» інформує про виборчу лихоманку, яку, на думку видання, «підсилила епідемічна паніка в Україні». Ця газета наводить оцінки критиків Тимошенко, які вважають, що найбільше сприяла цій паніці саме Прем’єр-міністр. «Москоу Таймз» цитує українського політичного аналітика Володимира Цибулька, який сказав, що «за висловом: активний ідіот кращий від лінивого філософа, люди тепер голосуватимуть за Тимошенко просто тому, що вона вживала заходів щодо повністю домінуючої у суспільстві проблеми грипу. І нікого не хвилює тепер, що саме Тимошенко й створила проблему, котра їй допомагає», – резюмує аналітик. Хоча Всесвітня організація охорони здоров’я висловилася, на терміновий запит Тимошенко, що «кількість випадків захворювання виглядає не надзвичайно, коли порівнювати з іншими країнами». Тобто, причин для ажіотажу в Україні немає. ВООЗ також ще практично не відреагувала на запит Києва щодо виділення необхідних вакцин, бо «ще не зрозуміло, чи буде Україна потребувати їх цієї зими».

Австрійська «Ді Прессе» вважає, що Європейський Союз «готовий до можливої зупинки газового постачання з Росії», бо газосховища Європи повні, і плани відповідних заходів розроблені. Газета цитує комісара ЄС із енергетики Андріса Пієбалґса, який інформує про меморандум ЄС із Росією щодо попереднього інформування з приводу можливих проблем із постачанням газу та запевняє, що Москва планує лише збільшувати цієї зими постачання блакитного палива, особливо через газогін «Ямал-Європа». Пієбалґс також спростував повідомлення преси про нібито виділення з боку ЄС для Києва мільярда доларів для оплати російського газу і пояснив: «Ми ніколи до сьогодні не платили за газ, який витрачає Україна. Про це не може бути й мови». «Ді Прессе» також відзначає, що уряд Тимошенко вимагає від МВФ виділення четвертого траншу в розмірі 4 мільярдів доларів, який зупинений, насамперед, з вини Президента України, як вважають експерти. Чимало оглядачів також трактують газові проблеми між Росією і Україною під кутом зору передвиборної кампанії в Києві і стверджують, що російський прем’єр Путін відмінив штрафи за недобір газу з боку України лише тому , що підтримує Тимошенко на цих виборах.

Ця ж «Ді Прессе» цитує генерального секретаря НАТО Андерса Фоґ Расмуссена з приводу можливого скликання на початку 2010 року в Лондоні міжнародної конференції з приводу Афганістану і запрошення сюди, поряд із країнами-членами НАТО, також Росії, України чи Ізраїлю, що, за словами Расмуссена, цілком можливо.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG