Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 21:57

Ющенко надіслав Медведєву листа про газ


Президент Віктор Ющенко звернувся з листом до свого російського колеги Дмитра Медведєва, в якому переконує його внести зміни до контрактів на поставку і транзит природного газу, повідомляє прес-служба глави держави.

Ющенко заявляє: щоб уникнути потенційних проблем у газовій сфері між Україною, Росією і Євросоюзом необхідно якомога швидше з урахуванням європейської практики, набутого досвіду й домовленостей, досягнутих під час зустрічей Президентів і прем’єрів двох країн, «спільно проробити і на взаємоприйнятих умовах внести зміни до контрактів, які б дали можливість увести єдині базові ринкові принципи формування основних параметрів купівлі-продажу газу і його транзиту».

Зокрема, у контракті купівлі-продажу газу, за словами Ющенка, необхідно вдосконалити формулу розрахунку ціни газу для України, встановивши економічно обґрунтовану базову ціну й параметри енергоносіїв заміщення.

Також необхідно визначити реальний для України граничний обсяг відбору російського газу за принципом «бери або плати», з огляду на технічні можливості газотранспортної системи з поставок і транзиту протягом року.

До контракту про обсяги й умови транзиту газу територією України Ющенко пропонує внести зміни, які б вдосконалили формулу розрахунку транзитної ставки, зокрема, визначили економічно обґрунтовані базову ставку й інфляційні параметри, а також установили мінімальний обсяг транзиту газу з оплатою за принципом «качай або плати».

В обох контрактах, як заявляє Президент України, необхідно передбачити симетричні умови відповідальності сторін за ризики й передбачити симетричні економічно обґрунтовані штрафні санкції, які б стимулювали виконувати умови контрактів без порушень.

Крім того, Ющенко вважає за доцільне доповнити наявні контракти від 19 січня 2009-го додатком про незастосування у цьому році штрафних санкцій за недобір Україною законтрактованих обсягів російського природного газу.

З огляду на це Президент України запропонував Медведєву невідкладно сформувати двосторонню спільну робочу групу для розробки й реалізації даних пропозицій.

19 січня «Нафтогаз України» і російський «Газпром» підписали газові контракти на 2009-2019 роки. Президент Ющенко постійно виступає з критикою умов, закладених в угодах. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вважає ці контракти успішними.

Recommended

XS
SM
MD
LG