Доступність посилання

ТОП новини

Спільна миротворча бригада – це конкретний прояв «Східного партнерства» – Коморовський


Варшава – Згідно з протоколом про наміри, підписаним 16 листопада, штаб-квартира польсько-литовсько-української бригади буде дислокована у Любліні. Представники міністерств оборони Польщі, Литви та України домовилися у Брюсселі, що це міжнародне військове формування нараховуватиме 4,5 тисячі вояків. Бригада має бути боєздатною до 2011 року, а потім братиме участь у міжнародних миротворчих місіях НАТО та ООН. Оцінити цю подію Радіо Свобода попросила заступника міністра оборони Польщі Станіслава Коморовського.

– На мою думку, утворення польсько-литовсько-української бригади є знаковою подією, яка відзеркалює наші практичні заходи щодо реалізації проекту «Східного партнерства», зокрема в області безпеки й оборонної політики. Вважаю, що нині з’являється добра нагода для того, щоб Україна самостійно ухвалювала важливі рішення та, у свою чергу, продемонструвала більшу активність щодо ділової співпраці з країнами, що входять до НАТО та ЄС.

– А як до цього проекту поставилися інші країни НАТО?

– Інші країни, що входять до НАТО, принципово не проти нашої ініціативи. Адже навіть ті, окремі західноєвропейські країни, які сумніваються щодо того, чи Україна зараз готова інтегруватися до структур НАТО – абсолютно не заперечують проти створення міжнаціональних військових формувань для миротворчих місій у «неспокійних регіонах». Це піде на користь усіх, зокрема і НАТО і Євросоюзу.

– Чи є побоювання, що Україна може не ратифікувати договору щодо створення польсько-литовсько-української бригади, внаслідок політичної нестабільності в контексті президентських виборів?

– На мою думку, після виборів політичні пристрасті швидко затихнуть і наступить час ухвалення важливих рішень. А для громадян України важливо, хто б не переміг на виборах, продовжувати і розвивати співпрацю з європейськими країнами. Ми у це глибоко віримо.

(Варшава – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG