Доступність посилання

ТОП новини

Греція не бере участі у переговорах про звільнення «Аріани» – посол


Греція не бере участі у переговорах про звільнення українських моряків – членів екіпажу судна «Аріана» з піратського полону. Про це сьогодні заявив посол Греції в Україні Георгіос Георгунтзос.

За його словами, Греція не має права брати участь у переговорах зі звільнення моряків судна «Аріана», оскільки це судно ходить під прапором Мальти, а компанія-власник та компанія-оператор судна «не є грецькими компаніями».

Як заявив дипломат, від самого початку звернень української сторони до Греції у питанні звільнення судна «Аріана» Греція заявила, що Україна має звертатися до Мальти.

«Як правило, переговори ведуть за участю сторони, якій належить корабель, країни, під прапором якої ходить корабель, та за участю третьої держави, яка має інтерес у цій справі. У даному випадку найбільший інтерес є в української сторони, оскільки 24 моряки судна є українцями», – сказав посол.

При цьому Георгунтзос наголосив, що резиденція компанії-оператора судна розташована в Панамі, хоча її офіс працює в Афінах (Греція).

Судно Ariana під прапором Мальти було захоплене сомалійськими піратами в ніч на 2 травня.

Українське МЗС повідомило, що судно перебуває в управлінні в компанії Alloceans Shipping Cо. Ltd і що вона – грецька. Екіпаж балкера – 24 громадян України.
XS
SM
MD
LG