Доступність посилання

ТОП новини

Безкоштовний інтернет для британського міста


Лондон – Британське місто Свіндон стане першим у країні, в кожному місці якого, у приміщенні чи на вулиці, можна буде безкоштовно і безкабельно підключатися до мережі Інтернет. Все 186-тисячне місто зможе користуватися послугою з наступного року.

Міська рада Свіндона планує розкрити безкабельну інтернет-парасольку над усім містом до квітня наступного року. Приєднання до мережі для всіх 186 тисяч мешканців міста буде безкоштовним. Нині у будь-якому британському місті мешканці можуть безкоштовно користуватися інтернетом у міських бібліотеках, але у Свіндоні вперше буде можливо мати абсолютно безкоштовний вихід в інтернет будь-де: вдома, у парку чи в міському автобусі.

Лідер міської ради Свіндона Родерик Блю зазначає: «Ця справа – дуже важлива економічно і для соціальної всеохопності. Також це дає міській раді великі комерційні можливості. Нині перед міськими радами країни стоять значні фінансові виклики, але вони не можуть собі дозволити весь час лише скорочувати видатки. Тож щоб дати собі раду, такі проекти будуть необхідними, аби надати нові джерела доходів у майбутньому».

Безкабельний зв’язок, відомий як Wi-Fi, дає можливість користувачам виходити у мережу інтернет без приєднання до телефонної лінії. Користувачі нової послуги матимуть простий доступ, але за невелику доплату зможуть одержати швидкісний інтернет. Ця доплата у кожному разі буде набагато дешевшою, ніж розцінки комерційних фірм, які надають послуги швидкісного інтернету.

У майбутньому для всієї країни?

Проект на суму 1 мільйон фунтів здійснює компанія Digital City UK Ltd, в якій міська рада Свіндона має 35 відсотків акцій. Місто покриватиметься безкабельною мережею із 1400 спеціально обладнаних центрів.

Якщо проект матиме успіх, технологію може бути запроваджено в інших британських містах. Ця послуга також має потенціал для здійснення безкоштовних телефонних дзвінків через інтернет та одержання медичних консультацій на відстані.

Інші британські міста проводили випробування подібних схем у певних районах, але нині вперше громадською інтернет-парасольною буде накрито все місто.

(Лондон – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG