Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 00:42

Посольство України в Москві говорить про нагнітання в Росії ворожості до українців


Акції біля посольства України в Росії сіють у російському суспільстві насіння ворожості до українців, заявив агентству «УНІАН» прес-секретар посольства Олег Волошин, коментуючи недільну акцію російського руху «Мєстниє» біля посольства.

За його словами, ця акція «є яскравим прикладом того, що в Росії сформувалася групка політиків і громадських діячів, які стрижнем своєї діяльності обрали погіршення атмосфери українсько-російських відносин».

Волошин наголосив, що викликає глибокі сумніви, що серед підлітків 14–16 років, нагнаних організаторами під стіни посольства «захищати українську Конституцію», був хоч один, знайомий хоча б з деякими положеннями цього документа.

«Усе це нагадує старий анекдот про те, що наявність політичних свобод у Радянському Союзі підтверджувалася тим, що кожний міг вийти на Червону площу і викрикнути, що Рейган – негідник», – сказав речник посольства.

«Викликає жаль тільки те, що, незважаючи на свою штучність, такі прояви політичної активності з боку окремих молодіжних рухів і відомих своїм ставленням до України діячів на зразок Сергія Маркова і Михайла Леонтьєва сіє у російському суспільстві насіння ворожого ставлення до українців, до їхнього права самостійно визначати пріоритети своєї внутрішньої і зовнішньої політики. І це насіння вже дає найпотворніші сходи. Щоб переконатися у цьому, достатньо подивитися на те, що зростає, за даними соціологів, чисельність росіян, які негативно ставляться до України і українців», – додав Олег Волошин.

Раніше в неділю російський молодіжний рух «Мєстниє» («Місцеві»), що його експерти вважають наближеним до Кремля, провів мітинг біля посольства України в Москві під гаслом «Українська Конституція: сумуємо і пам’ятаємо».

Таким чином кількасот учасників акції, громадян Росії, висловило думку, що Конституція України зразка 1996–2004 року «стала жертвою» «Помаранчевої революції».

Гасла акції стверджували, що до «Помаранчевої революції» в Україні було все «добре», а стало «погано».

Іще низка гасел містила звинувачення на адресу Президента України Віктора Ющенка.

Як повідомляє «УНІАН», у мітингу взяли участь і російський телеведучий Михайло Леонтьєв та депутат Державної думи Сергій Марков, відомі своїми антиукраїнськими позиціями.

Рух «Мєстниє», створений у Московській області Росії, називає себе «рухом молодих політичних екологів». Його публічні акції відзначаються, зокрема, проявами російського націоналізму і підтримки лінії Кремля супроти російських опозиційних рухів.

Recommended

XS
SM
MD
LG