Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 11:17

Президент Єгипту критикує Ізраїль за будівництво в Єрусалимі


Хосні Мубарак заявив у неділю в Каїрі президентові Ізраїлю Шимонові Пересу, який прибув із візитом, що плани масового житлового будівництва в єврейському поселенні в Східному Єрусалимі можуть викликати гнів усього мусульманського світу.

«Єрусалим – це не тільки проблема палестинців, це проблема, що стосується всіх мусульман світу», – заявив Мубарак і додав, що, коли «поєврейщення» Єрусалима не буде зупинено, Ізраїль ніби стане ворогом для всіх мусульман світу.

Перес у відповідь назвав цю проблему «дріб’язковою» і сказав, що вона зникне сама собою, щойно мирні переговори поновляться.

Минулого тижня в Ізраїлі оголосили плани збудувати ще близько 900 житлових будинків у єврейському поселенні Ґіло в східній частині Єрусалима. Ізраїль вважає весь Єрусалим за єдину й неподільну свою столицю. Палестинці ж хочуть мати Східний Єрусалим за столицю своєї майбутньої держави, причому в межах до 1967 року, коли Ізраїль відвоював цю територію в Йорданії, – разом із Храмовою горою, що є найбільшою святинею для юдеїв і однією з найбільших святинь для мусульман.

Палестинці також висувають припинення будь-якого нового житлового будівництва в єврейських поселеннях на палестинських територіях як передумову поновлення мирних переговорів, що перебувають у глухому куті. Ізраїль відкидає цю вимогу й заявляє, що готовий поновити переговори без жодних передумов.
XS
SM
MD
LG