Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 02:55

Посередники бачать у переговорах Азербайджану й Вірменії поступ і труднощі


Міжнародні посередники в давній суперечці між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах заявляють, що президенти двох країн на своїх переговорах у неділю в Мюнхені досягли «важливого поступу».

Водночас посередники від США, Франції і Росії, які є посередниками так званої Мінської групи з карабахської проблеми, заявили, що залишаються й серйозні труднощі.

Представник посередників не навів жодних подробиць.

Він лише згадав, що головам двох держав нагадали: війна – не вихід.

Самі президенти Азербайджану Ільгам Алієв та Вірменії Серж Сарґсян після понад 4-годинних переговорів не стали спілкуватися з журналістами.

Напередодні цих переговорів Алієв попереджав, що азербайджанські війська готові вжити силу, щоб повернути сепаратистський регіон, якщо переговори ні до чого не приведуть.

Унаслідок війни, яку провели місцеві вірмени азербайджанського регіону Нагірний Карабах за підтримки Вірменії на початку 1990-х, Азербайджан втратив контроль над більшою частиною цього регіону, а також іще над частиною своїх земель, загалом приблизно над однією п’ятою своєї території. Унаслідок тих подій десятки тисяч людей загинули чи були поранені, сотні тисяч стали біженцями.

На захопленій території Нагірний Карабах односторонньо проголосив незалежність, не визнану ніким, навіть Вірменією. Водночас Вірменія продовжує надавати Нагірному Карабахові всіляку підтримку.
XS
SM
MD
LG