Доступність посилання

ТОП новини

Мiнiстр економiки виступає за посилення впливу уряду на Нацбанк


Мiнiстр економiки Богдан Данилишин критикує Нацiональний банк за неадекватну монетарну полiтику i виступає за можливiсть уряду реально впливати на його роботу.

«Незалежнiсть центрального банку не має бути самоцiллю. Наближення його до виконавчої влади... здається ефективнiшим, нiж повна iзольованiсть НБУ вiд економiчної полiтики уряду», – йдеться в заявi мiнiстра, оприлюдненiй на сайтi мiнiстерства в понедiлок.

За словами Данилишина, посилення впливу уряду на НБУ дасть змогу синхронiзувати економiчну стратегiю держави i пiдвищити ефективнiсть її реалізації.

«Очевидно, що призначення головою регулятора кандидата, запропонованого урядом, вже частково згладжує потенцiйнi конфлiкти мiж двома органами. Окрiм цього, законодавство значної кiлькостi країн також передбачає можливiсть втручання уряду в дiяльнiсть центрального банку», – зазначає мiнiстр.

За його словами, домiнуючий вплив на призначення голови НБУ має Президент, внаслiдок чого Нацбанк виявився «герметично» вiдособленим вiд уряду i проводить свою грошово-кредитну лiнiю без поточного узгодження з курсом бюджетно-податкової полiтики.

Раніше Міжнародний валютний фонд закликав Україну посилити незалежність Національного банку.
XS
SM
MD
LG