Доступність посилання

ТОП новини

Юлія Тимошенко підігрувала недипломатичним випадам Путіна (європейська преса)


Прага – Низка європейських газет вважають, що російський прем’єр, який є «справжнім господарем в російському домі», зробив минулого тижня свій вибір щодо підтримки свого кандидата на президентських виборах в Україні – Юлію Тимошенко. Оглядачі відзначають, що це особливо проявилося під час підсумкової прес-конференції в Ялті, коли Путін дозволив собі «зовсім недипломатичні вирази щодо Президентів Ющенка і Саакашвілі», а «Юлія Тимошенко підтримала цей тон Путіна уїдливим зауваженням». Чимало експертів також вважають, що поки-що жодного реального газового компромісу між Москвою і Києвом не досягнуто, а є просто кілька політичних заяв, котрі ще не стали юридичними документами.

«Волл Стріт Джорнал» вважає, що компроміс між Прем’єр-міністрами Росії і України «зменшив ризик серйозних перебоїв із постачанням російського газу до Європи цієї зими, хоча фінансові взаємини сторін та політична напруженість в самій Україні все ще таять у собі загрозу». Хоча, як зауважує газета, Європа сьогодні краще приготувалася до зими, аніж минулими роками, бо сховища газу нині повні. «Волл Стріт Джорнал» також наголошує, що «ніяких деталей реальної, на письмі, угоди між «Газпромом» та «Нафтогазом України», про що говорив напередодні Путін, ще немає».

«Москоу Таймз» публікує думки західних експертів про те, що «ризики... у вкрай нестійких газових стосунках Росії та України, особливо, у час політичних змін, залишаються і можуть у будь-який момент спалахнути новим вибухом, і, звичайно, це може бути підсилено результатами наступних виборів». Газета також наголошує, що «Москва, як виглядає, вибрала свого кандидата у нинішніх виборах в Україні. Путін похвалив Тимошенко... і це ознака того, що вона є саме тим кандидатом, перемога якого сподобалася б Росії».

Лондонська «Дейлі Телеґраф» цитує «гострого на язик» Володимира Путіна з його «вкрай недипломатичними виразами на адресу Президентів Саакашвілі та Ющенка під час прес-конференції з українською колегою Юлією Тимошенко в українській Ялті». Видання виділяє коментар Путіна про паралельну, ялтинському саміту СНД, зустріч президентів Грузії та України у Києві, коли російський прем’єр різко і недипломатично сказав, що «двом президентам краще проводити зустріч, якщо вони будуть вечеряти, без краваток. Краватки нині не дешеві, і всяке може статися....Ну ви мене розумієте...», – натякав Путін і через мить додав, що, «візьме і з’їсть ще краватку гість Ющенка!» Відомо, що раніше під час очікування важливої зустрічі фоторепортери та оператори зафіксували Саакашвілі, коли він «жував» свою краватку. «Дейлі Телеґраф» також наголосили, що український Прем’єр-міністр підіграла Путіну у цій «не дипломатичності» та «хіхікаючи», «уїдливо піддакнула: Володимире Володимировичу, я точно без краватки можу проводити з вами вечерю». Лондонський часопис також зауважує, що чимало російських політиків й до сьогодні вважають Україну частиною Росії, а не незалежною державою і раніше цього року Володимир Путін демонстративно називав Україну «Малоросією». «Дейлі Телеґраф» також цитує експертів, котрі «називають Юлію Тимошенко «прагматично проросійською», і наголошують, що, у разі її обрання президентом, вона мала проблеми з балансуванням, оскільки вона виставляє себе також як «про-європейська».

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG