Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 08:08

Україна купила права на рімейк культового британського політичного телесеріалу


Лондон – Український телеканал «Інтер» купив права у британської телерадіокомпанії Бі-Бі-Сі на екранізацію української версії телесеріалу «Yes, minister!», що містить гостру сатиру на високих політичних діячів та державних службовців. Покупці вважають, що реалії програми, яку в Британії було створено 30 років тому, є актуальними у сучасній Україні

Британський надзвичайно популярний у 1980-х роках серіал «Так, міністре!» і його продовження «Так, прем’єр-міністре!» являють собою сатиру на політичний опортунізм та закулісні політичні маніпуляції. Телеканал «Інтер» закупив права на свою власну, українську версію комедії, яка являла собою гостру критику на пиху політиків та зверхність державних службовців у Британії в ті часи.

У серіалі показано холоднокровного державного службовця сера Гамфрі Аппелбі, який за допомогою бюрократичних зачіпок усуває будь-яку небезпеку змін існуючого стану речей, а також політика-реформатора Джима Гакера, що має нездоланний страх перед непопулярними рішеннями.

«Інтер» уклав угоду з каналом BBC Worldwide і зробить 38 серій програми, що йшла в Англії з 1980-го по 1987 рік.

Оглядач Марк Ковелл зазначає: «Це вже четвертий випадок, коли цю програму, яку і далі повторюють на ностальгійних британських телеканалах, адаптують для іноземних аудиторій. Свої версії раніше виробили Туреччина, Індія та Нідерланди, а британський оригінал демонстрували у понад 80 країнах».

На думку співавтора оригіналу Антоні Джея, продаж до України доводить, що розчарування політиками є універсальним явищем, а бюрократія є однаковою в усьому світі. Він також зауважив, що політики завжди цікавляться лише короткотерміновими результатами, котрі дають вищий рейтинг в опитуванні громадської думки.

Українська політсцена – добре вписується у британську комедію


До речі, в СРСР серії із цієї програми показували ще перед завершенням «холодної війни». Очевидно, радянські ідеологи цим хотіли показати радянським людям те, що вони називали «загниванням Заходу». Проте багато глядачів бачили виразні паралелі із хронічною бюрократією радянської системи.

Представник телеканалу BBC Worldwide Клаудія Дансер каже, що з нетерпінням чекає нагоди побачити, як герої англійського серіалу даватимуть собі раду з різними політичними партіями, коли їх буде «перенесено» із Вестмінстерського палацу, де міститься британський парламент, до Верховної Ради.

Автори оригіналу кажуть, що не уявляли собі, коли писали першу серію наприкінці 1970-х, що це стане гітом за кордоном і буде перероблене в Україні 30 років по тому.

Голова правління директорів «Інтеру» Сергій Сазановський зазначає, що Україна має унікальну політичну сцену й політичну історію, де є місце і для гумору, і для драми. Прем’єра в Україні має відбутися приблизно у час президентських виборів.

(Лондон – Прага – Київ)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG