Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 09:55

Тимошенко: планований мільярд на боротьбу з грипом – не емісійні кошти


Прем’єр-міністр, починаючи сьогоднішнє засідання уряду, заявила, що кошти, які мали надаватися за заветованим законом про надання 1 мільярда гривень на боротьбу з епідемією грипу, не є емісійними, бо це «доходи Національного банку, які, за законом про НБУ, зобов’язані бути перераховані до Державного бюджету».

Юлія Тимошенко також заявила, що голова Нацбанку Володимир Стельмах особисто запевнив її, що ці кошти є і вони не емісійні, а якраз і є доходами банку, які мають бути перераховані до бюджету.

Прем’єр висловила сподівання, що депутати Верховної Ради на завтрашньому позачерговому засіданні проголосують за подолання вето Президента на цей закон.

За її словами, подолання вето «дозволить країні ефективно підготуватися до можливих другої та третьої хвилі епідемії».

Учора одна з чільних представниць Партії регіонів, заступниця голови фракції партії в Верховній Раді Ганна Герман прогнозувала, що ця фракція не голосуватиме завтра за подолання вето Президента на закон, який передбачав надати на боротьбу з епідемією грипу 1 мільярд гривень.

Вона вважає, що не можна «викидати» мільярд гривень «на епідемію, якої не існує», мовиться в її заяві на сайті Партії регіонів.

Президент повернув закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» зі своїми пропозиціями для повторного розгляду до Верховної Ради 16 листопада.

Віктор Ющенко вважає, що в Національного банку немає можливості направити 1 мільярд гривень на реалізацію цього закону, так само як немає й коштів на фінансування підготовки до проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.

Голова держави переконаний, що спроби вилучити ці кошти в НБУ – це продовження політики емісії гривні, що, у свою чергу, призведе до девальвації національної валюти.

Він зауважив, що гроші на фінансування боротьби з епідемією грипу мають бути бюджетними, а не друкуватися Національним банком.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко закликала Ющенка негайно схвалити цей закон.

З її слів, Ющенко, не підписуючи цей закон, несе повну відповідальність за смерті від грипу, які фіксуються в Україні.

3 листопада Верховна Рада внесла зміни до держбюджету на 2009 рік, якими передбачено збільшити на 1 мільярд гривень кошти Резервного фонду з метою спрямувати їх на профілактику і лікування хворих на грип.

Ці кошти мали виділити за рахунок перерозподілу між загальним і спеціальним фондами держбюджету перевищення валових доходів НБУ над видатками.

Депутати від БЮТ ініціювали скликання на 26 листопада позачергового засідання Верховної Ради, на якому мають розглядати подолання вето Президента на цей закон.

Recommended

XS
SM
MD
LG