Доступність посилання

15 Грудень 2018, Київ 17:35

Під час кризи в Угорщині побільшало дітей-самогубців


Угорщина – Останнім часом дедалі більше дітей і підлітків зводять рахунки з життям через економічну та душевну кризу. У цій країні багато років поспіль функціонує добре розгалужена мережа так званих ліній телефонної довіри. Але вони можуть зникнути через слабке фінансування з боку держави.

Цього року національна спілка психологічної допомоги дітям недоотримала від держави 14 мільйонів форинтів (приблизно 70 тисяч доларів). Урядовці з міністерства соціальних питань і зайнятості населення мотивують такий крок тим, що в державній касі немає зайвих грошей.

Між тим, за статистикою, в Угорщині кожного другого дня добровільно накладає на себе руки принаймні одна дитина чи підліток. Це – один із найвищих показників у Європі.

Криза штовхає дітей на крайній крок

Працівники телефонної лінії довіри в західноугорському місті Дьєрі у буквальному сенсі сидять біля розпечених телефонів. Особливо побільшало таких дзвінків восени.

Керівник групи психіатрів Фаркаш Імреней, зокрема, розповіла: «На жаль, був недавно один дзвінок. 13-літній хлопчина запитав, чи дуже боляче помирати... Нам вдалося переконати його, що найбільшу проблему його життя становлять аж ніяк не рідні батьки». На щастя, дитина повірила дорослим.

Психологи кажуть, що сучасні угорські батьки, заскочені економічною кризою, дуже часто приховують від власних дітей інформацію про труднощі в сімейному бюджеті. Тим часом діти інтерпретують це так, ніби причиною всіх нещасть у родині є саме вони. Це призвело до того, що з лютого поточного року кількість дитячих самогубств зросла майже удвічі: з 80-100 до 200 випадків на рік.

Вберегти дітей від згубних кроків можуть численні добровольці, вважає керівник служби телефонної довіри у місті Дьєр Імре Фаркаш. Але катастрофічно бракує фінансових коштів. «Із нашого телефонного бюджету нині випали 3 мільйони форинтів (близько 16 тисяч доларів – ред.). Але ж не забуваймо про оплату праці людей, адже в першому півріччі ми отримали стільки дзвінків по допомогу, скільки не мали упродовж цілого календарного року, тобто удвічі більше», – зазначив пан Фаркаш.

Коли його колеги звернулися за підтримкою у міністерство соціальної допомоги, то отримали відмову. Урядовці порадили їм спробувати щастя у мерії міста Дьєр, або ж, якщо і там не вийде, то пошукати деінде нових конкурсних можливостей в системі державного фінансування.

(Угорщина – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG