Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 14:25

Україна й Литва домовилися про оформлення безкоштовних віз – Ющенко


Україна та Литва підписали угоду про оформлення безкоштовних віз, повідомив Президент Віктор Ющенко після переговорів зі своєю литовською колегою Далею Ґрібаускайте.

За словами глави держави, йдеться про оформлення довгострокових литовських віз. Також, як заявив Ющенко, сторони домовились про співпрацю щодо євроінтеграції України. За словами Президента, зі своєю литовською колегою він детально обговорив питання підписання Україною Угоди з ЄС про асоціацію. Великий досвід Литви з інтеграції буде дуже корисним для Україна, заявляє Ющенко.

Раніше Надзвичайний і повноважний посол Литви в Україні Альґірдас Кумжа в інтерв’ю Радіо Свобода заявив щодо візової угоди між країнами, що тут не йдеться про шенгенські візи. «Ми говоримо про наші національні литовські візи. Такі візи видаватимуться безкоштовно громадянам України, які їдуть до Литви навчатися або працювати. Або ж вони переїздять на постійне проживання до Литви», – сказав дипломат.

Президент Литви сьогодні вранці прибула до України з одноденним візитом.

Ідеться про безкоштовність литовських національних довгострокових віз типу D, які передбачають перебування в країні на термін понад 90 днів.

Такі візи видають особам, які отримують дозвіл на проживання в країні, а також тим, хто доведе необхідність прибути до неї для праці, навчання чи з іншою схожою тривалою метою.

Ці візи не дають права перебування в інших країнах, крім тієї, яка їх видала.

Для короткострокових поїздок (туристичних, приватних тощо), у тому числі багаторазових, Литва видає єдині шенгенські візи типу C, для перебування в них (та інших країнах «шенгенської зони») на термін до 90 днів протягом кожних 180 днів.

Адміністративний збір за обробку візової анкети на такі візи для громадян України становить, як і раніше, 35 євро (або в деяких випадках безкоштовно), відповідно до норм Євросоюзу та договору між ЄС і Україною про спрощення оформлення віз.

При цьому окремі країни-члени «шенгенської зони» не мають права самостійно змінювати чи скасовувати цю плату.

Recommended

XS
SM
MD
LG