Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 06:40

«Бібліоміст» допоможе бібліотекам у Східній Європі


Київ – Понад 25 мільйонів доларів США отримають публічні бібліотеки України, Румунії і Молдови для своєї технічної модернізації. Здійснити таку «електронну революцію» стало можливо завдяки програмі «Бібліоміст», яку фінансує міжнародна благодійна Фундація Білла і Мелінди Ґейтс.

Засновник всесвітньо відомої корпорації Microsoft Білл Ґейтс, зібравши членів Наглядової ради Фундації, розповів про побачений документальний фільм – ішлося про життя провінційних міст на сході Європи. Його вразили кадри з провінційної бібліотеки – старе темне приміщення, старі шафи з книгами, пожовклі газети на столах… У результаті Ґейтсові вдалося переконати членів Ради – й очолювана ним Фундація оголосила про «побудову» «Бібліомосту».

Як інформує менеджер програми по Україні Алекс Кац, «Бібліоміст» здійснюється під наглядом урядів східноєвропейських країн, Фонду IREX, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

«Наша мета – відкрити вільний доступ до інформації усім українцям, використовуючи для цього утворювану у рамках проекту «електронний міст» мережу, яка поєднає публічні бібліотеки України», – каже він.

Ідеться про технічне оновлення бібліотек, підключення їх до мережі інтернету, а також навчання бібліотекарів, як працювати з електронними технологіями та носіями, каже Алекс Кац.

«Бібліоміст» здійснюватиметься впродовж трьох років. В Україні програма співпрацює з Українською бібліотечною асоціацією (УБА) і владними інститутами; у Румунії – з місцевими органами влади і шкільними та вишівськими бібліотеками.

Нова програма піде на користь і бібліотекам, і читачам

Українська бібліотечна асоціація сподівається, що здійснення програми допоможе не лише створити національну мережу бібліотек on-line, але й поєднати бібліотеки України з бібліотеками інших країн. На цьому наголосила представник Асоціації, директор Національної дитячої бібліотеки України Анастасія Кобзаренко.

А менеджер Ніжинської міської бібліотеки Олена Єкименко вважає, що без сучасних електронних технологій бібліотекарі не можуть виконувати свою роботу належним чином.

«Зараз така ситуація, що не кожна бібліотека має можливість отримувати друковані видання. А ще у нашій бібліотеці Краєзнавчий відділ видає Календар знаменних дат, і велику допомогу тут надає інтернет: потрібно робити багато уточнювальної роботи, і саме інтернет допомагає. Ми також користуємось віртуальними довідками великих бібліотек: імені Вернадського, Парламентської бібліотеки. Ми користуємось їхніми електронними каталогами: якщо у нас немає якоїсь книги, то ми можемо читача свого відправити у конкретне місце», – каже вона.

Тож «Бібліоміст» не лише урівняє в можливостях виходу у світову базу знань бібліотеки різних рівнів, але й допоможе створити сучасну міжнародну бібліотечну мережу, що конче важливо для задоволення потреб усіх, хто користується послугами бібліотек, вважають його учасники.

(Київ – Прага)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG