Доступність посилання

ТОП новини

СБУ: для розгляду в суді справи про Голодомор потрібні зміни законодавства


Служба безпеки України готує пропозицiї Президентовi щодо змiн до законодавства, щоб пiдготувати нормативно-правову базу для розгляду справи за фактом органiзацiї геноциду в Українi в 1932-1933 роках.

Як повiдомив заступник глави СБУ Микола Герасименко, в Українi ще нiколи не було кримiнальної справи такої категорії, і сучасне українське кримiнально-процесуальне законодавство не готове до розгляду такої справи.

За словами Герасименка, СБУ пропонуватиме Президентовi створити у Верховному Судi спецiальний суд, який би розглядав злочини проти людства.

Заступник голови СБУ пояснив, що, відповідно до чинного законодавства, суди закривають справу, якщо обвинуваченого вже немає серед живих.

«Ми готуємо подання до суду, суд розглядає справу, підтверджує, що ці люди були винними, й одразу ж закриває справу, тому що їх вже немає у живих… А ми хочемо піти європейським шляхом: суд повинен надати юридичну оцінку, констатувати вину і зробити це у рамках сучасного розвитку нашого кримінально-процесуального законодавства, адже чинне є застарілим», – сказав Герасименко.

Щодо перебiгу розслiдування цiєї кримiнальної справи, заступник глави СБУ поiнформував, що вже чiтко встановленоий механiзм здiйснення цього злочину на територiї України. Розшифровані багато секретних документiв, якi пiдтверджують факт здiйснення геноциду. Крiм того, СБУ звернулася до iноземних держав iз проханням надати правову допомогу вiдомству в розслiдуваннi цiєї справи.

«Ця справа на завершальному етапi, справу буде передано до суду пiсля проведення демографiчної експертизи, яка ще не завершилася, а також пiсля проведення низки iнших експертиз», – сказав Герасименко.

Кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні у 1932-1933 роках СБУ порушила у травні цього року.
XS
SM
MD
LG