Доступність посилання

ТОП новини

Мільйонер Юлія Тимошенко підлизується до Володимира Путіна (європейська преса)


Прага – У європейських газетах триває обговорення російсько-українських газових оборудок, котрі, як вважають російські оглядачі, значно підвищать рейтинг Юлії Тимошенко. У Європі розглядають такі незграбні кроки Володимира Путіна щодо своєї української колеги ні чим іншим, як «кричущим втручанням Москви у передвиборчий процес в Україні». Деякі аналітики в Європі не виключають, що Брюссель все більше відвертається від України, чим штовхає Київ «у обійми Москви». Йдеться про те, що ЄС напередодні саміту Україна-ЄСі «вкрай занепокоєний і роздратований назріванням нової політичної конфронтації в Україні внаслідок президентських виборів у січні».

Провідний оглядач британської газети «Ґардіан» Саймон Тісдолл продовжив серію песимістичних прогнозів щодо майбутнього стосунків ЄС і України. Він вважає, що «обережність Брюсселя щодо України знову підтверджує відсутність у ЄС стратегічного бачення ситуації, а також політичної мужності стосовно його політики на Сході». В лондонській газеті наголошено на тому, що «мільйонер Тимошенко... накликала на себе обвинувачення у підлизуванні до росіян і російського прем’єр-міністра Володимира Путіна». У статті в «Ґардіан» «незграбні дії Путіна щодо Тимошенко», коли він, фактично, списав усі «газові борги» Києву і пішов на нечувані договірні поступки українському прем’єрові, називають «кричущим втручанням Москви у передвиборчий процес в Україні». Тісдолл також звертає увагу на загострення фінансових проблем Києва у зв’язку із замороженням четвертого траншу МВФ і вказує на занепокоєння УЄФА долею спільного проведення в Україні й Польщі чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. Дії Президента України Віктора Ющенка з популістським просуванням закону про підвищення мінімальних соціальних видатків викликали роздратування не лише в МВФ, але й у Брюсселі, який напередодні саміту 4 грудня у Києві, оголосив про відкладення економічної допомоги Україні в сумі півмільярда євро, зазначено в «Ґардіан». Ця ж газета також зауважує, що «занепокоєння і роздратування в ЄС викликають нові перспективи потужної конфронтації в Україні внаслідок січневих президентських виборів». Автор статті в лондонському виданні прогнозує «жорстку розмову» нових керівників ЄС із українськими лідерами на саміті 4 грудня в Києві. «Розчарування стосовно України в ЄС наростає... це дає право стверджувати, що пік у стосунках Євросоюзу та України пройдено», – пише «Ґардіан». Резюме видання з цього приводу маловтішне – «у певному розумінні на східних пострадянських просторах, включно з Україною, перемогу отримав Путін».

Російська «Нєзавісімая ґазєта» не лише вважає, що «Газпром» «розіграв президентську карту в Україні» і сприяє газовими поступками Києву зростанню рейтингу Юлії Тимошенко напередодні президентських виборів 17 січня в Україні, але й наголошує, що ці газові поступки зроблені «всупереч прямому розпорядженню президента Росії». Російське видання наголошує також, що перед виборами «на Тимошенко працює авторитет Володимира Путіна, який у східних областях і на півдні України набагато популярніший від Віктора Януковича».

Польська «Жечпосполіта» інформує, що українські митники прикордонного пункту Краковець не пропустили з сусідньої Польщі до Стрия великий транспорт із ліками та гуманітарною допомогою. Газета зауважує, що це вже не перший випадок, коли українські митники з надуманих причин не пропускають із Польщі до України транспорти з гуманітарної допомогою, не зважаючи на те, що всі вантажі мають відповідні міжнародні й українські документи. Польське видання не виключає що нині на ситуацію на українсько-польському кордоні впливає наближення президентських виборів в Україні, бо перед цим у Києві, як пише «Жечпосполіта», «хвалили Польщу за її допомогу українцям під час епідемії грипу». Видання цитує з цього приводу заступника мера українського Стрия Юліана Куринишина, який вважає «прикрим, що з якихось політичних міркувань ми не змогли отримати так потрібні ліки з Польщі».

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG