Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 12:12

Саласпілське чудо в Латвії


Герб міста Саласпілс

Рига – При згадці про латвійське місто Саласпілс з огляду на трагічні події, які сталися тут за часів Другої світової війни, у багатьох виникають асоціації з концентраційним табором. Однак Саласпілс – це одне з давніших поселень Латвії. А сьогодні місто Саласпілс є центром розвитку науки та енергетики Латвії.

У місті Саласпілс знаходиться Національний ботанічний сад, Долеський природний парк та Музей Даугави. А нещодавно Саласпілс став відомий ще й як місце, де відбулася подія, яку християни сприймають, як справжнє чудо – у храмі ікони Богородиці «Всіх Скорботних Радосте» на склі кіота відобразився нерукотворний образ Богородиці.

Саласпілс розташований на східному березі річки Даугави у 18 кілометрах від Риги. Археологічні розкопки свідчать, що люди жили тут із давніх часів. На території сучасного Саласпілсу знайдено поселення древньої людини – Саласпілська Лаукскола.

Острівний замок і Церковний острів

Латиська назва міста «Салас пілс» (Острівний замок) походить від побудованого у 1186 році першим єпископом Риги Мейнхардом на острові Мартиньсала поряд із Саласпілсом замку Kircholm. До 1917 року місто так і називалося Kircholm – «Церковний острів».

Чорна сторінка історії Саласпілсу пов’язана з періодом Другої світової війни. Біля міста був створений концентраційний табір, в якому загинуло понад 53 тисячі полонених із різних країн Європи. У пам’ять жертв нацистського терору на місті табору створений Саласпілський меморіальний ансамбль.

Сучасний Саласпілс – це академічний центр Латвії. Тут діє низка науково-дослідницьких інститутів – інститути фізики, неорганічної хімії, біології та Інститут лісу «Сілава».

Національний ботанічний сад – новий символ Саласпілсу


На гербі Саласпілсу окрім муру замку Kircholm зображений росток із двома листками, які символізують Національний ботанічний сад, розташований на 129 гектарах у північній частині міста. Тут створена найбільша колекція рослин у країнах Балтії.

Директор ботанічного саду Андрейс Свіланс зазначає: «Я думаю, що сьогодні у наших сучасників при згадці про Саласпілс виникають вже асоціації з ботанічним садом. У нас багато екскурсій, проходять ярмарки, які є значними подіями в Латвії. Водночас ми робимо усе, щоб ботанічний сад був не тільки науковою колекцією та центром природної освіти, але й став культурним центром району».

На північному заході Саласпілсу знаходиться острів Доле, де можна не тільки помилуватися чудовим краєвидом на водосховище, але й відвідати музей Даугави та етнографічний комплекс рибальського двору «Меллупи».

Подивитися на Саласпілське чудо приїздять прочани


Саласпілс також вже став місцем, куди їздять прочани з усієї Латвії, щоб подивитися на Саласпілське Чудо. Коли 6 листопада цього року на престольне свято у православному храмі вирішили замінити неканонічно написану ікону Богородиці «Всіх Скорботних Радосте» на канонічну, виявилося, що на склі кіота відобразився нерукотворний образ Пречистої.

На темному фоні відображення виглядає, як негатив, на білому, як позитив. І головне – відображений на склі образ Богородиці не співпадає з іконою, яка була за склом, і є канонічно написаною.

«Такі чудеса відбувалися і в інших містах, але там відобразилася ікона, яка була за склом. У нас особливий випадок – у нас ікона показала себе абсолютно іншою, новою. Новоявлена нерукотворна ікона Богородиці. Вона прийшла до нас, у цей маленький храм, у нашу державу Латвії і бачиться, що це ще для утішання нам», – зазначив Радіо Свобода настоятель храму отець Борис Бакуменко.

Пояснень цього феномену не знайдено, віруючі вважають, що це одно зі знамень нашого часу, духовна підтримка для латвійців у важкі кризові часи.

(Рига – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG