Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 21:46

У Києві проходить фестиваль угорського кіно


Київ – П’ять вечорів – п’ять фільмів. У Києві стартував фестиваль сучасного угорського кіно. Організатори ставлять за мету ознайомити українських глядачів із сучасним кінематографом цієї країни. Кінокритики ж кажуть, що Угорщина може слугувати Україні прикладом розвитку національного кінематографа.

Фестиваль відкрився фільмом «Ноїв Ковчег» угорського режисера та продюсера Пала Сандора. Назву фільму дав будапештський житловий квартал, де відбувається дія стрічки. Головний герой зі своєю онукою потрапляють на телевізійне шоу, де можуть виграти 5 мільйонів форинтів. І сусіди, які лаялися між собою через дрібниці, – об’єднуються, щоб допомогти йому підготуватися до гри.

Із фільмом «Ноїв Ковчег» один із найпопулярніших режисерів Угорщини Пал Сандор повернувся на кіноекран після тривалої творчої паузи. Незалежний кінокритик Алік Шпилюк після перегляду стрічки називає погляд режисера свіжим та цікавим. «Він користується всіма новими засобами кіно мови. Як на мене, це дуже цікаве кіно, але це кіно не для широкого загалу глядачів, а для підготовленого глядача, який може сприймати і думати, а не просто отримувати бездумне задоволення», – зазначає кінокритик.

Екскурс у минуле

«Золотою добою» угорського кіно вважають 1960-70-ті роки. Пізніше кінематографічний процес занепав. Останні 20 років спостерігається значне пожвавлення, за цей час створено 120 дебютних фільмів. Поки це пожвавлення не можна порівняти з успіхом румунського кіно, яке останніми роками зібрало багато призів на міжнародних фестивалях, але, на думку Аліка Шпилюка, потенціал в угорського кіно є.

А Україна може скористатися досвідом Угорщини. Внутрішній ринок, як правило, не окупає витрати на виготовлення фільмів. Тим не менш, Угорщина орієнтується саме на нього, і кінематограф жваво розвивається. А забезпечує це закон про кіно, про нього розповів режисер «Ноєвого Ковчегу» Пал Сандор: «За цим законом, фінансування потрапляє в розпорядження кінематографічного фонду, і, наскільки це можливо у ці непрості часи, саме працівники фонду вирішують розподіл цих коштів»

Футбол і угорці

Крім «Ноєвого ковчегу», глядачі зможуть подивитися ще чотири фільми. Посол Угорщини в Україні Андраш Баршонь звернув увагу на пригодницький фільм «6:3». «Україна зараз живе у футбольній лихоманці, ми всі чекаємо чемпіонату 2012 року, і сподіваємося, що він пройде вдало, – зауважує пан Баршонь. – І, звісно, це більше, ніж спорт і футбол. А «6:3» – це рахунок матчу між угорською та англійською збірними, і це не тільки футбольний рахунок. Таким чином, це актуальний меседж для України».

Організатори фестивалю – Посольство Угорської Республіки в Україні та продюсерська агенція «Артмедіа» сподіваються, що під час фестивалю глядачі зможуть отримати перше враження про сучасне угорське кіно, і готові, в разі зацікавленості з боку глядачів, організувати масштабніший фестиваль. У межах цього ж кінофестивалю покази триватимуть до 30 листопада в кінотеатрі «Київ». Щоправда носії, з яких демонструватимуться фільми – DVD, а не плівка, але режисер Пал Сандор із цим змирився – незабаром фільми будуть дивитися не на екранах кінотеатрів, а на екранах мобільних телефонів.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Ірина Туз

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2008 року. Вже рік готую  відеоматеріали для веб-сайту, тому часто доводиться переконувати людей, що Радіо Свобода - це більше, ніж радіо. Коли ж працюю в «класичному» радійному режимі, то особливо цікавлять теми євроінтеграції. Закінчила Лінгвістичний університет та Могилянську школу журналістики.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG