Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 12:18

СБУ отримала від Польщі документи про дiяльнiсть органiзацiй визвольного руху


Iнститут Нацiональної пам’ятi Польщi передав Службi безпеки України документи про дiяльнiсть органiзацiй Українського визвольного руху на територiї сучасної Польщi.

Як повiдомляє прес-центр СБУ, голова Iнституту Януш Куртика передав електроннi копiї 20 тисяч сторiнок документiв про дiяльнiсть визвольного руху пiд час зустрiчi з главою СБУ Валентином Наливайченком.

У відповідь українське відомство передало польськiй сторонi електроннi копiї 223 документи архiвних матерiалiв про репресiї радянського режиму проти польських офiцерiв у 1939-1941 роках, матерiали про боротьбу органiв держбезпеки СРСР з Польською Вiйськовою органiзацiєю.

Iнститут Нацiональної пам’ятi Польщi i СБУ спiвпрацюють в архiвнiй галузi. Упродовж 1995-2009 рокiв опублiковані вже сiм томiв спiльного видання, i наразi завершується пiдготовка 8-го тому «Великий терор в Українi: польська операцiя 1937-38 рокiв». Найближчим часом буде видано ще кiлька томiв, що зокрема стосуються дiяльностi ОУН-УПА на територiї Польщi в 1939-1950 роках.
XS
SM
MD
LG