Доступність посилання

ТОП новини

Юрій Костенко


Лідер Української Народної партії Юрій Костенко (58 років) вдруге кандидує на посаду глави держави. Десять років назад, у першому турі виборів, за нього проголосувало 2,17% виборців.
Під час нинішніх виборчих перегонів основне гасло Юрія Костенка: «Роби українське, купуй українське, захищай українське, – бо це твоє!»

Біографія

Народився 12 червня 1951 року у селищі Нова Ободівка Ободівського району (нині Тростянецького району) Вінницької області.
У 1973 році закінчив Запорізький машинобудівний інститут, механічно-металургійний факультет. За спеціальністю – інженер-технолог з обладнання і технології зварювального виробництва.

Трудову діяльність розпочинав із посади інженера.

У 1985 році закінчив аспірантуру Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАНУ. Захистив кандидатську дисертацію на тему: «Плазмова обробка металів».

З 1988 по 1990 рік – науковий працівник лабораторії нових технологічних процесів Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАНУ.
На парламентських виборах 1990 року обраний народним депутатом України. Був членом та заступником голови Комісії Верховної Ради з питань екології. Входив до Народної ради.

Ініціатор і розробник першої Концепції національної безпеки України.

У жовтні 1992 року призначений міністром охорони навколишнього природного середовища України.
На парламентських виборах 1994 року обраний народним депутатом України. Був членом Комісії з питань ядерної політики та ядерної безпеки. Входив до депутатської фракції НРУ.

У липні 1995 року знову отримав посаду міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України. Був членом ради СБУ, членом РНБО. У грудні 1995 року від імені уряду України підписав Меморандум про порозуміння із «великою сімкою» щодо закриття ЧАЕС.

З посади міністра звільнений 8 травня 1998 року.

На парламентських виборах 1998 року обраний до Верховної Ради за списком Народного Руху України (№5). Був заступником голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
У травні 1998 року балотувався на посаду голови Верховної Ради України. Для обрання не вистачило 14 голосів.
Балотувався на президентських виборах 1999 року. Отримав підтримку 2, 17% голосів виборців.

У 2002 році під час виборів до Верховної Ради України депутатський мандат здобув за списком блоку «Наша Україна» (№ 4). Був першим заступником керівника фракції.

Під час президентської кампанії 2004 року активно підтримував Віктора Ющенка.

На парламентських виборах 2006 року очолював «Український народний блок Костенка і Плюща», який отримав 1, 87% голосів і не потрапив до парламенту. На місцевих виборах блок отримав 10 тис. мандатів.
На дострокових парламентських виборах 2007 року Українська Народна партія на чолі із Юрієм Костенком увійшла до блоку «Наша Україна – Народна самооборона».

У жовтні 2009 року Українська Народна Партія висунула Юрія Костенка кандидатом у Президенти України.

Партійна діяльність

Юрій Костенко був одним із засновників Руху. У 1991-1992 роках - голова Київської крайової організації Народний Рух України. Був заступником голови НРУ В’ячеслава Чорновола у 1998-1999 роках.

У січні 1999 року частина керівництва Руху на чолі з Юрієм Костенком, незгодна з рішеннями першого етапу дев'ятого з'їзду, виступили відкрито проти В'ячеслава Чорновола. 28 лютого вони організували з'їздом і проголосили Юрія Костенка головою НРУ.

7 березня 1999 року у Києві відбувся другий етап дев'ятого з'їзду, який розглянув внутрішньо партійну ситуацію та визначив політику Руху на виборах 1999 року. З'їзд підтвердив повноваження В'ячеслава Чорновола як Голови Руху. 25 березня 1999 року в автомобільній катастрофі при нез'ясованих обставинах загинув В'ячеслав Чорновіл. Його наступником став Геннадій Удовенко.
18 грудня1999 року на установчому з'їзді партії Юрій Костенко обраний головою партії Український Народний Рух. Через три роки УНР була перейменована на Українську Народну Партію, яку очолив Костенко.

Нагороди і відзнаки

Нагороджений відзнакою Президента України, вищим орденом Португалії, Почесною грамотою Київського міськвиконкому за участь в рятувальних роботах у м. Спітак (Вірменія).

Сім’я

Одружений.
У Юрія Костенка – другий шлюб. Дружина Ірина – журналістка.
Син – Ростислав, спеціаліст із міжнародної інформації.

Матеріальні статки

У 2008 році Юрій Костенко заробив 247 тис. 556 грн. Із них – 212, 7 тис. грн. – заробітна плата, 34, 9 тис. грн. – матеріальна допомога.
Доходи членів сім’ї Костенка у 2008 році склали 6,1 тис. грн. Це – доходи від наукової, викладацької, творчої діяльності, гонорари.
Члени сім’ї володіють квартирою (101,7 кв. м.) і гаражем (22,7 кв. м.).

Програмні засади

Державний устрій

Проведення парламентських виборів за відкритими списками. Заборона іменних списків.
Передача територіальним громадам права на розпорядження бюджетними ресурсами.
Обов’язкове декларування видатків державних службовців та членами їхніх сімей.
Обмеження депутатської та суддівської недоторканності у випадку вчинення ними кримінальних злочинів.

Економіка

Сприяння розвитку українського виробництва шляхом обов’язкової пріоритетної закупівлі державними підприємствами та установами продукції українських товаровиробників, створення можливостей для їх довгострокового кредитування.
Обмеження зростання цін.
Зниження податкового тиску.
Реформування адміністрування та контролю за відшкодування ПДВ.
Зміна умов сплати податків не частіше, аніж раз на п’ять років.
Створення земельного кадастру та відкритого реєстру прав власності на землю та інші об’єкти нерухомості.

Соціальна політика

Надання адресної допомоги тим, хто дійсно її потребує.
Формування єдиного фонду обов’язкового соціального страхування.
Зовнішня політика і безпека
Інтеграція України до НАТО.
Фінансування української армії через спеціальний оборонний бюджет з чітким цільовим розписом використання коштів і подальшим контролем з боку держави.
Перехід на ринкові умови базування Чорноморського флоту Росії у Севастополі у 2010 році, та виведення російських військових формувань з території України з 2017 року.

Гуманітарна політика

Гарантування розвитку української мови, літератури, мистецтва як культурної основи української державності.
Визнання вояків УПА борцями за незалежність України.
XS
SM
MD
LG