Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 03:29

У Дніпропетровську церква судиться з дитячим інтернатом за землю


Дніпропетровськ – 1 грудня господарський суд Дніпропетровської області має вирішити незвичний земельний конфлікт в обласному центрі. Свято-Тихвинський монастир УПЦ Московського патріархату позивається до інтернату для дітей із фізичними й розумовими вадами щодо земельної ділянки. Церковники кажуть, що хочуть відновити історичну справедливість – повернути монастиреві його власність. На території, на яку претендує церква, зараз розташована частина приміщень інтернату, зокрема спортивна зала.

Свято-Тихвинський жіночий монастир у Дніпропетровську заснований півтора століття тому. За радянських часів, коли обитель закрили, на її території постав спеціалізований інтернат для дітей із розумовими й фізичними вадами. За часів незалежності монастир почали відроджувати, і черниці досить довго мирно сусідили з вихованцями закладу.

У місцевій єпархії УПЦ кажуть: справа в тому, що обитель має наразі нагальну потребу в землі, їй ніде розмістити, зокрема, свою недільну школу.

Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський УПЦ Іриней зазначає: церква робить усе, щоб відродити Свято-Тихвинський монастир, щоб на його землях з’явились і собор, і недільна школа.

Батьки бояться, що через земельний конфлікт інтернат закриють

Земельні претензії церкви не на жарт стурбували батьків вихованців інтернату. Вони підозрюють: якщо інтернат втратить своє майно, його просто закриють. Наразі в закладі навчається більше півтори сотні дітей, хворих на важкі недуги – дитячий церебральний параліч, хворобу Дауна. Із ними працюють вихователі-професіонали, вчать їх елементарним навикам догляду за собою, розвивають природні можливості. Для батьків інтернат – остання надія на адаптацію їхніх хворих дітей у суспільство. Мама недужої дівчинки, пані Олена, говорить про можливе закриття інтернату зі сльозами на очах.

«Ми не уявляємо, куди нас розподілять у разі закриття. Просто додому. Ізолюють від суспільства», – обурюються батьки вихованців.

Інтернат – не картковий будиночок

Не розуміє позицію церкви і керівництво закладу. Свого часу, розповідає директорка Ольга Шум, інтернат підписав з монастирем домовленість про відсутність майнових претензій.

Ольга Шум переконана: якби споруди, збудовані на території колишнього монастиря за радянських часів, можна було кудись перенести, як картковий будиночок, ніякої судової тяганини не було б. «Але це неможливо», – додає вона.

Отож сторони конфлікту наразі чекають на судове рішення. Сьогодні підтримати бік навчального закладу під стіни господарського суду збираються прийти батьки більше ста вихованців.
XS
SM
MD
LG