Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 17:30

ВІЛ-позитивні вимагають від влади законодавчо забезпечити їхні права


ВІЛ-позитивні українці вимагають від влади законодавчого забезпечення їхніх прав і належного фінансування Національної програми подолання ВІЛ/СНІДу. Відповідну заяву ухвалили сьогодні учасники всеукраїнської акції «SOS! Врятуй Україну від СНІДу», яка відбулась у Києві та всіх обласних центрах з на годи Міжнародного дня боротьби з ВІЛ/СНІДом.

«Кожного дня до 200 українців стають ВІЛ-інфікованими. Через нестачу ліків, корупційні схеми закупівель та неготовність перших осіб держави взяти на себе відповідальність за поширення епідемії, до 3 відсотків громадян України вражені цією епідемією. Для ВІЛ-позитивних українців, їхніх рідних і усього суспільства важливо, щоб подолання епідемії стало одним з пріоритетів роботи майбутнього Президента держави», – мовиться в зверненні.

Як повідомив Радіо Свобода керівник представництва Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Андрій Клепіков, учасники акції звертаються до народних депутатів із вимогою внести зміни у чинне законодавство і захистити соціальні права ВІЛ-інфікованих співгромадян; до уряду – з вимогою забезпечити належне фінансування програм, спрямованих на подолання епідемії.

Водночас Андрій Клепіков заявив, що цього року в боротьбі з епідемією є і здобутки: «Головним чином, вони з’явились завдяки діяльності міжнародних громадських організацій. Зокрема, зареєстрована менша людей, які захворіли на СНІД – тобто, завдяки своєчасному лікуванню ВІЛ, ця інфекція не переросла у людей у смертельну хворобу СНІД. Також зменшується тенденція до смертності від СНІДу – на 8 відсотків. І третє, це те, що маємо позитивні зрушення у профілактиці – це, мабуть, найбільш довгоочікуваний результат».

За даними Альянсу та Всеукраїнської мережі ВІЛ-позитивних, в Україні понад півмільйона людей є ВІЛ-інфікованими, але з них лише близько ста тисяч знають про свій діагноз. Головним способом поширення ВІЛ/СНІДу залишається ін’єкційний і статевий шляхи.

За даними ООН, Україна досі посідає перше місце в Європі за темпами поширення епідемії ВІЛ/СНІДу – тим часом як у більшості країн світу спостерігається тенденція до скорочення ВІЛ-інфікування.
XS
SM
MD
LG