Доступність посилання

ТОП новини

Експерти підтверджують, що в одеському музеї зберігається шедевр Тиціана


Експерти Ермітажу визнали, що картину, яку досі в експозиції Одеського музею західного і східного мистецтв виставляли під назвою «Робота невідомого художника», належить пензлю геніального художника епохи Відродження Тиціану Вечелліо. Як повідомив директор музею Володимир Островський, «щоб переконатися у достовірності полотна Тиціана, дирекція музею ініціювала низку досліджень, виходячи з того відомого факту, що Тиціан часто переробляв роботи просто на полотні».

За сприяння засновника Фонду музеїв України картину в супроводі спеціальної охорони спершу відправили до Києва, у Національний центр реставрації – тут зробили рентгенівський знімок і взяли хімічний аналіз. А згодом результати досліджень надіслали спеціалістам Ермітажу, які й підтвердили попередній висновок: склад полотна і фарб відповідають передбачуваному часу її написання – XVI століттю, а автор картини – Тиціан.

Як уточнив Островський, після цього до Одеси запросили висококваліфікованого експерта – доктора мистецтвознавства з Москви Вікторію Маркову, яка підтвердила висновок фахівців.

Знайдено також каталог в інтернеті, де вказано номер цієї картини, яку свого часу виставляли на аукціон. Він збігся з номером картини, що належить музею.

«Тепер зі стовідсотковою впевненістю можна сказати: в Одеському музеї західного і східного мистецтв зберігається справжній шедевр епохи Відродження, який, за оцінкою експертів, коштує близько 200 мільйонів доларів. Причому картина надійно охороняється, як і належить охороняти справжнього Тиціана», – додав Островський.

За його словами, в музеї встановлена найсучасніша система охорони, поставлені потужні ґрати, функціонує цілодобовий відеозапис, оновлена система сигналізації реагує на будь-який рух чи звук.
XS
SM
MD
LG