Доступність посилання

ТОП новини

Уряд зазіхає на незалежний статус Нацбанку? Напередодні виборів – знову про мову? (Огляд преси)


Київ – На українському небосхилі раптом замаячила нова загроза: уряд, як стверджує газета «День», має намір розгорнути новий і відвертий наступ на незалежний статус Нацбанку. Зокрема, йдеться про «наближення» цієї установи до виконавчої влади і навіть про можливість, згідно з досвідом деяких країн, перетворення НБУ на «ланку єдиного державного фінансово-кредитного механізму». Схоже, така перспектива може стати реальною в разі перемоги на президентських виборах одного з провідних кандидатів. Про цю загрозу та про теперішні проблеми банківської системи журналісти «Дня» розпитували у президента асоціації українських банків Олександра Сугоняко. Заголовок статті «Нацбанк потрапив під політичні впливи».

Парламент Криму має намір відмінити через суд наказ міністра освіти Івана Вакарчука, який зобов’язує всіх випускників 2010 року здавати зовнішнє тестування українською мовою. Бо це, мовляв, на думку депутатів, є дискримінацією громадян за національною ознакою. У Криму впевнені, що позов має шанси на успіх. Хоча, як зазначають експерти газети «Сегодня», питання мови в Криму політизують, надто ж – напередодні виборів. Однак, на думку регіонала Дмитра Табачника, «після падіння націоналістичного режиму … тестування не лише не буде рідною мовою, але й перестане бути обов’язковим».

А тим часом, як нагадує газета «Нова», у випускників почався напружений час – до зовнішнього незалежного тестування лишається дедалі менше часу. Через вимушений карантин спресовується і програма на підготовчих курсах до тестів. Про те, де і як можна записатися на пробне тестування, мета якого – ознайомити майбутніх учасників тестування з процедурою його проходження, в сьогоднішньому числі видання.

Після довгих перипетій закон, який дозволяє примусове вилучення в українців земельних ділянок, таки затверджений. Як інформує газета «Факти», після подолання Верховною Радою вето Президента на цей закон, тепер держава або місцева влада має право відбирати у людей приватизовану землю «для суспільних потреб». Але це, як зазначає газета, можна буде зробити лише після виплати власнику повної вартості його землі і побудованих на ній будинків. Докладніше про цей закон йдеться у рубриці «Дихайте глибше».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

XS
SM
MD
LG