Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 06:20

Сербія вітає доповідь про її співпрацю з Гаазьким трибуналом


Президент Сербії Борис Тадич назвав учора ввечері «дуже позитивним» зміст доповіді, яку головний прокурор Міжнародного трибуналу в справах колишньої Югославії Серж Брамерц представив раніше вчора в Раді Безпеки ООН.

Тадич також пообіцяв зробити все можливе, щоб затримати двох останніх підозрюваних, яких Трибунал іще розшукує.

У доповіді мовиться, що співпраця Белграда з ООН «продовжує поліпшуватися». Разом із тим Браммерц наголосив, що керівництво Сербії має активізувати пошуки Ратка Младича та Ґорана Хаджича, звинувачених у злочинах у роки війни на Балканах, які ще й досі залишаються на волі.

Намагання Сербії вступити до Європейського Союзу зупинилися через те, що Белград досі не зміг затримати цих двох звинувачених у воєнних злочинах.

Після оголошення доповіді Гаазького трибуналу посол Швеції, яка нині головує в Євросоюзі, в ООН Андерс Ліден повторив, що повна співпраця Сербії з цим трибуналом є важливою передумовою для її прийняття до ЄС.

Младича, колишнього командувача армії боснійських сербів, звинувачують у першу чергу через убивство понад 7 чи 8 тисяч чоловіків і підлітків, босняків-мусульман, у місті Сребрениці в 1995 році, а Хаджича, колишнього лідера хорватських сербів, – у злочинах проти інших народів Хорватії під час війни в цій країні 1991–95 років.

Recommended

XS
SM
MD
LG