Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 06:43

Якщо Путін не розхитуватиме взимку український човен – у Європі все буде спокійно (європейська преса)


Прага – У європейській пресі продовжують відстежувати велику зацікавленість російського прем’єр-міністра Володимира Путіна в українських політичних подіях. Солідні оглядачі навіть вивели вже формулу «газового спокою в Європі, якщо Путін не буде цієї зими розхитувати український човен». Але Україні з цього європейські оглядачі нічого доброго не обіцяють. Мало того, що вони скептично оцінили можливі підсумки саміту Україна – ЄС у Києві, вони ж прогнозують, що «Києву вірогідно доведеться заплатити Москві дуже високою політичною ціною», мається на увазі за наслідками президентських виборів 17 січня.

Впливова «Файненшел Таймз» наголошує, що велике «маневрування довкола України триває в економічному і структурному контексті». Автор статті Штефан Вагстил вважає, що «нову газову кризу для Європи цієї зими не можна виключати» і причиною цього є, на думку оглядача «Файненшел Таймз», «наростання політичної напруженості в Києві з наближенням президентських виборів». Лондонська газета наводить слова європейських енергетичних чільників, котрі вважають, що «можливість нової кризи може бути викликана невирішеними проблемами», і «як це не дивно, чи не найбільший політичний ризик з постачанням російського газу до Європи, як зауважує Вагстил, виходить від українського президента»... «Віктор Ющенко тут грає у гру з тактикою – «чим гірше, тим краще». Разом з тим «Файненшел Таймз» прогнозує, що «вірогідно, Києву все ж доведеться за наслідками цих президентських виборів заплатити Москві політичну ціну» і що одним із таких «платіжних факторів» стане українська ГТС, із приводу чого новий Президент України «буде під ще сильнішим, аніж це було за Ющенка, тиском» Москви. Лондонська газета вказує на те, що і в поставках газу до Європи, і в характеру перебігу українських виборів все залежить від Володимира Путіна. «Якщо Путін просидить всю зиму, не розхитуючи український човен», то все буде відносно тихо, зазначає «Файненшел Таймз».

Оглядач «Ґардіан» Люк Гардінґ, аналізуючи нещодавнє телевізійне шоу Путіна, зауважив, що російський прем’єр-міністр залишається вірним собі – він планує повернутися в президентське крісло, хвалить подвиги Сталіна та наголошує на своїй нелюбові до Президента України Віктора Ющенка.

Чеська «Лідове новіни», зі свого боку зазначає, що у своєму телемарафоні Володимир Путін підкреслив не прості стосунки з Україною та Білоруссю. Празьке видання цитує Путіна з приводу того, що він, ніби-то, не підтримує на наступних президентських виборах в Україні Юлію Тимошенко, («Тимошенко президенткою? Ні!»), а мовляв, «маємо на партійному рівні спеціальні зв’язки з Партією регіонів Віктора Януковича».

Агентство «Ройтерз» у своєму матеріалі про саміт Україна – ЄС в Києві наголосило, що у п’ятницю представники ЄС вимагатимуть від України гарантій того, що вона уникне зіткнень із Росією в новорічні свята, подібних до тих, що сталися на початку 2009 року і призвели до припинення постачання газу. У статті «Ройтерз» також зауважено, що «ніхто не очікує швидкого прориву у переговорах ЄС із Києвом і Брюссель заявив вже напередодні, що його представники «закличуть Україну відновити реформістські зусилля, одночасно вітаючи дальше поглиблення стосунків». Речник ЄС у Києві, як звертає увагу «Ройтерз», дав зрозуміти, що укладення угод про асоціацію України з ЄС і про зону вільної торгівлі між сторонами може бути здійснено лише після того, як «бізнес-еліта цієї колишньої радянської держави оцінить переваги справжньої конкуренції».

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG