Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 00:10

Чого очікувати від візиту віце-прем’єра Ізраїлю в Україну?


Ігор Семиволос

Київ – Україну відвідає віце-прем’єр, міністр закордонних справ Ізраїлю Авіґдор Ліберман. Яка особливість цього візиту? З таким першим запитанням Радіо Свобода звернулось до директора Центру близькосхідних досліджень Ігора Семиволоса.

– Особливість відносин України та Ізраїлю полягає в тому, що в Ізраїлі живе доволі багато євреїв – вихідців із України. І протягом тривалого часу саме ця група якраз і рухала вперед ці відносини, насамперед в економічній площині.

– Як Україна може вплинути на вирішення близькосхідного конфлікту? Адже багато років навіть країни-гіганти його розв’язати не можуть. Що може запропонувати Україна?

– Нічого. Я думаю, що той факт, що останнім часом українські лідери не намагаються вийти з якимись своїми власними ініціативами, є позитивом. Оскільки, як ви сказали, навіть країни-гіганти не можуть запропонувати нічого, то й Україна в даному випадку може лише приєднатися до рішень учасників конфлікту і підтримати позитивні напрацювання в цьому напрямку. Нічого іншого.

– Які, на вашу думку, можуть бути попередні підсумки візиту віце-прем’єра Ізраїлю Авіґдора Лібермана до Києва?

– Візит цей очікувався, хоча ставилася під сумнів дата. Очевидно, що Ізраїль хоче простимулювати Україну в зв’язку з солідарним голосуванням щодо смуги Гази. Також одне з завдань візиту – збільшити товарообіг між двома країнами: у зв’язку з кризою він значно впав. Тут якраз можуть бути і переговори про зону вільної торгівлі. Можливо, буде спрощений режим перетину кордону з Ізраїлем. Візи, найвірогідніше, не скасують.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG