Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 22:00

Європейські соціалісти засідають у Празі


Прага – Сьогодні у Празі відкрився конгрес Європейських соціалістів – пролівої політичної партії, котра представлена в Європейському парламенті. Вперше в історії європейські «ліві» засідають в одній із нових країн-членів Європейського Союзу. Головна тема дводенного конгресу – поліпшення позиції соціальних демократів на європейській політичній сцені й боротьба з кліматичними змінами.

Понад тисячу делегатів конгресу Партії європейських соціалістів представляє більше ніж 20 країн Європейського Союзу. Представницький конгрес у Празі має наголосити на вагомості лівих у політиці Європи, але також і на тому, що чеські соціальні демократи – господарі конгресу нині є важливою політичною силою. Принаймні так представив чеську партію соціальних демократів на з’їзді її голова Ïржі Пароубек.

Він звернувся до учасників конгресу із закликом переконувати єврогромадян у тому, що під час економічної кризи тільки партія соціалістів є тією політичною силою, котра зуміє подолати проблеми. Оптимізм у виступі лідера чеських лівих має залікувати наслідки від програшу соціалістів на останніх виборах до Європарламенту, в яких вони потерпіли суттєву поразку, зазначає празький аналітик Петр Вашек.

«Звичайно, що соціалісти є партією, яка програла, і звичайно, що потрібно з’ясувати, де вони роблять помилку, – каже він. – Адже це не випадково, що за винятком тільки кількох країн у переважній більшості в європейських виборах виграли праві. Хіба що тільки у Словаччині Роберт Фіцо – нинішній прем’єр і голова пролівої партії «Смер», та ще в Греції виграли «ліві». «Ліві» мають задуматись, чому саме їхні виборці не ходять на вибори».

Мають виробити стратегію партії та обрати керівництво

Крім словацького прем’єра на з’їзд до Праги прибула низка високих європейських лідерів із лівого боку політичного спектру: з Іспанії, Німеччини, Сербії, Франції. Їхня мета – випрацювати стратегію економічного, соціального й екологічного розвитку Європи у 21 столітті. Учасники конгресу також мають обрати своє нове керівництво – генерального секретаря і голову партії.

Конгрес Партії європейських соціалістів відкрився в Празі того самого дня, що й кліматичний саміт у Копенгагені. І щоб продемонструвати свою підтримку темі боротьби з глобальними кліматичними змінами, члени празького конгресу приїхали до зали засідань міським електричним транспортом, користуються блокнотами з рецикльованого паперу, а головні документи конгресу розсилатимуться в електронному вигляді.

(Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG