Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 01:37

Ющенко бачить у прем’єрстві пріоритет для Тимошенко й Януковича, але сам у прем’єри не піде


Віктор Ющенко вважає, що і для Юлії Тимошенко, і для Віктора Януковича головна мета – гарантувати собі посаду прем’єра, а не голови держави.

І чинний Президент, і Прем’єр-міністр, і лідер Партії регіонів кандидують на виборах голови держави наступного року.

«Якби сьогодні пані Тимошенко дали гарантії на прем’єрство років на десять, вона б наступного дня знялася з виборчих перегонів. Для неї президентство – не ціль її політичної діяльності. До речі, і для Януковича теж. Для них президентство – це приз переможеному», – сказав Ющенко, виступаючи в понеділок увечері в передачі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Він упевнений, що основна мета Тимошенко і Януковича – домогтися найбільших владних повноважень.

«Кожен хоче сидіти на (фінансових) потоках, на активах, на власності. Але, на жаль, це крісло (прем’єра) не вічне, і не можна сформулювати на нього гарантію», – додав він.

Ющенко також висловив думку, що це було одним з факторів, які завадили реалізації домовленостей БЮТ та Партії регіонів щодо конституційної реформи.

«Сьогодні мотив один, є два крісла, які розігруються – президентське і прем’єр-міністра. Якби була гарантія на прем’єрське крісло одному з них двох на десять років, ми б із вами отримали авторитарну модель уже за декілька тижнів. А так гарантувати прем’єрство неможливо в цих умовах, і вони вимушені йти змагатися за приз, як вони вважають, для того, хто програв», – зауважив він.

При цьому Ющенко заявив, що в разі свого програшу на президентських виборах не буде Прем’єр-міністром. «Хочу заспокоїти брехливі рекламні кампанії», – сказав він.

«Я українець, я не хохол, і хочу сказати твердо і ясно: в інтригах із тими силами, які не працюють на Україну, я ніколи не був і ніколи не буду», – сказав Ющенко, відповідаючи на запитання, чи правда, що він домовився з Януковичем, що стане Прем’єр-міністром після перемоги лідера Партії регіонів на Президент.

Ющенко також заявив, що не буде Прем’єр-міністром тому, що залишиться Президентом. «Я хочу, щоб ви повірили моїм словам: я самодостатній у боротьбі. Якщо я цій нації викладаю те, від чого я горю і страждаю, і якщо нація це зрозуміє і підтримає, я прийду, поклонюся нації і скажу, що до кожної клітинки я буду слугувати вам», – запевнив він.

Разом із тим, додав Ющенко, «може бути інша відповідь – що нація зробить інший вибір… Я скажу, що для мене особисто це не є трагедія, я думаю, моя сім’я буде дуже втішена», – сказав Президент.
XS
SM
MD
LG