Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 13:38

Україна не використала кошти ЄС на реадмісію – урядовець


Україна не використала в повному обсязі фінансові кошти, надані Європейським Союзом на облаштування пунктів тимчасового утримання нелегальних мігрантів, яких повертатимуть до України з Євросоюзу після набуття чинності угоди про реадмісію, заявив заступник міністра закордонних справ Валерій Чалий на брифінгу в Києві в вівторок.

За його словами, Україна використала лише частину цих коштів, і ще залишається певна сума для освоєння.

Чалий додав, що питання про ці пункти для нелегалів регулярно порушується як важливе і пріоритетне під час міжвідомчих переговорів і нарад, а також під час засідань Кабінету Міністрів.

Коментуючи думки деяких експертів, що після набуття чинності угоди про реадмісію на території України можуть опинитися понад 150 тисяч нелегальних мігрантів, чільний дипломат наголосив, що ймовірна кількість повернених буде значно меншою, ніж «прогнозують деякі експерти».

При цьому Чалий наголосив на необхідності підписання угод про реадмісію та створення єдиного реадмісійного простору не лише з ЄС, а й із Росією та Білоруссю.

Із 1 січня 2010 року набуває чинності угода між Україною та ЄС про реадмісію, яка передбачає повернення на територію України нелегальних мігрантів, що потрапили на територію Євросоюзу через Україну. При цьому з Росією та Білоруссю ЄС таких угод не має.

Recommended

XS
SM
MD
LG