Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС заперечують, що Україна вступатиме тільки разом із Молдовою


Комісар ЄС із питань торгівлі та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер категорично заперечила твердження, поширені в деяких українських засобах інформації, ніби Україна зможе вступити до ЄС лише разом із Молдовою.

За її словами, в Європейській комісії «ніколи не говорили нічого подібного».

Нова програма ЄС «Східне партнерство», нагадала вона, не передбачає сама по собі майбутнього членства в Євросоюзі, але водночас вона залишає двері до ЄС відчиненими.

Ферреро-Вальднер додала, що майбутнє передбачити неможливо, але питання про вступ конкретної країни до Євросоюзу мають вирішити одностайно держави-члени ЄС і сама ця країна, і це питання жодним чином не пов’язане з іншими країнами.

У понеділок газета «Коммерсант-Україна» написала, що, за даними її джерел, на одній із зустрічей високого рівня представники Єврокомісії повідомили українським дипломатам, посилаючись на неофіційну традицію розширення Євросоюзу групами країн, про нібито нову умову європейської сторони, що Україна може вступати до ЄС тільки разом із Молдовою.

Заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв уже заявив агентству «Інтерфакс-Україна», що його непокоїть поширення в засобах інформації таких заяв.
XS
SM
MD
LG