Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 11:06

Гітлер онлайн


Лондон – Яким був послужний список Адольфа Гітлера у Першу світову війну? Інформацію про це тепер можна знайти на британській інтернет-сторінці, присвяченій генеалогічним дослідженням.

«Католик», «митець» та «зв’язковий (мотоцикліст) полку», обов’язком якого було возити депеші між штабом і підрозділами на передовій. Такий послужний список 25-річного добровольця капрала Адольфа Гітлера, оприлюднений на інтернет-сторінці аncestry.co.uk, яка позиціонує себе, як ресурс дослідження родоводів людей.

У документах є деталі фізичних пошкоджень Адольфа Гітлера, включно із легким пораненням у стегно гранатою біля селища Льо Барк у жовтні 1916 року та враженням газом при Ля Монтані у жовтні 1918-го. Також у послужному списку – 5 медалей та інших нагород, серед яких Залізні хрести І та ІІ ступенів.

Історик Дейвід Коллінз розповів про походження розміщених в інтернеті документів: «Паперові оригінали цих документів зберігаються у Баварському державному архіві в Німеччині. Цей архів став партнером із сайтом аncestry.co.uk, щоб запустити колекцію, в якій документи Гітлера з очевидних причин привертають до себе найбільшу увагу».

На сайті можна побачити матеріали, які свідчать про службу в баварських частинах німецької армії близько півтора мільйона вояків. Особисті документи німецьких військовиків включають їхні імена, військове звання, дату та місце народження, віросповідання, статус чи фах, цивільний стан, імена батьків, адресу та деталі служби.

Сьогодні німці уже дещо краще ставляться до ідеї дослідження свого воєнного минулого, і передусім періоду Першої світової війни, каже представник вебсайту Дана Джоунз. Оскільки, незалежно від того, з якого боку воювали предки, нащадків не можна позбавляти права пам’ятати про них. А причиною публікації матеріалів британським сайтом стало те, що німці за останні 100 років емігрували до багатьох країн світу, тож інтернет-інформація може допомогти людям у багатьох країнах.

Інші нові матеріали щодо Гітлера

Останнім часом з’явилися й інші документальні матеріали щодо самого Гітлера. У Французькому національному архіві нещодавно знайшли звіт про нього від 1924 року французького таємного агента в Німеччині. У рукописних нотатках Гітлера окреслено, як «німецького Муссоліні», котрий очолює воєнізовані угруповання «фашистського типу». Також у них зазначено: «Він не ідіот, а радше дуже хитрий демагог». Проте, загалом постать Гітлера не викликала особливого занепокоєння в агента – до людини, яка пізніше очолила Німеччину і почала Другу світову війну.

Вчені Університету Коннектикуту, що у США, заявили, що їхній генетичний аналіз черепа, який у Росії вважають черепом Гітлера, і використовують, як доказ його самогубства, насправді належав жінці віком від 20 до 40 років. Це відкриття викликало запитання щодо правдивих обставин смерті Гітлера. Однак, аналіз не включав дослідження щелепи, яка, як кажуть росіяни, теж належала нацистському лідерові. Нині архіваріуси російської ФСБ наполягають, що та щелепа – вже точно чоловіча і точно належить Гітлеру.

(Лондон – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG