Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 11:30

Карнавальні кандидати – сміх і сльози української політики


Київ – Так званий «найчесніший кандидат на Президента Єгор Лупан» обіцяє красти, плекати корупцію, і дбати передовсім про себе, але на відміну від опонентів – робити це публічно та прозоро. Підрахунки, проведені в інтернеті, свідчать, що такого кандидата можуть підтримати на виборах дві третини українців – так принаймні стверджує сам Єгор Лупан. Політологи ж припускають, що команда Лупана може в майбутньому стати серйозним громадським чи політичним проектом.Єгор Лупан, який називає себе «найчеснішим кандидатом у президенти», народився в селі Мурижівка, закінчив ПТУ за «спеціальністю, назву якої забув». Працював головою колгоспу, перший капітал заробив, крадучи колгоспний урожай. За офіційними даними Центрвиборчкому, Лупан не зареєстрований як учасник президентських перегонів, оскільки його спроба подати документи, знята на відео, насправді була фарсом. А Лупан запевняє, що таки зареєструвався, і показує посвідчення кандидата.

«Я маю кума в ЦВК, тому ми всі питання вирішили. До того ж, я заплатив набагато більше за інших кандидатів, бо в ЦВК не було здачі», – говорить псевдо-кандидат.

Якби Лупан дійсно брав участь у перегонах, він набрав би щонайбільше один відсоток голосів, вважають соціологи. Проте сам «кандидат» запевняє, що його підтримують понад 70 відсотків українців, і посилається при цьому на об’єктивніші, на його переконання, показники – кількість скачувань його кліпів в інтернеті. Подробиці так званої виборчої кампанії фіктивного кандидата розповів його піар-менеджер Сергій Сусельдорф.

«Чому ми не замовляємо бігбордів? Ми економимо «бабло», яке піде на підкуп виборців, ЦВК, суддів. Політтехнологи інших кандидатів не розуміють українських реалій, не розуміють, що бігборди – це минуле століття», – зазначає Сергій Сусельдорф.

«Я кажу чесно про те, що інші мають на увазі» – Лупан

Що ж до самого Єгора Лупана, то він запевняє, що від реальних кандидатів у президенти його відрізняє лише те, що він говорить правду.

«Я вигідно вирізняюся з-поміж опонентів. Красти планують всі, але я чесно кажу про це, і тому лише зі мною звичайні українці зможуть реально планувати свої статки, знати, скільки вони можуть красти самі, якою часткою ділитися зі мною», – наголошує Лупан.

На прес-конференції фіктивний кандидат на посаду Президента Єгор Лупан озвучив і свою так звану соціальну програму. Він переконаний, що соціальна політика в разі перемоги будь-кого з 18 кандидатів на Президента буде такою ж самою.

«Основна мета, чому я йду в Президенти – я хочу «бабла»! Перший мій соціальний крок на посаді Президента – поліпшення мого власного соціального статусу. Дача під Києвом, дача у Криму, машини… Україна для людей – це не моя програма. Але про людей я не забуду. Будуть концерти, буде роздавання гречки і цукру. Україна буде ситою від хліба та видовищ», – обіцяє фіктивний кандидат на українського Президента.

Атрибути «кандидата»: тату з мапою України та плащ супер-героя


Наприкінці прес-конференції журналістки зажадали, аби Єгор Лупан показав свій живіт із татуюванням карти України, про яке він згадує у своїх кліпах. Псевдо-кандидат погодився і скинув костюма – проте під ним виявився червоно-синій плащ супергероя з мультфільмів. Лупан вигукнув, що йде рятувати Україну, і з плащем за спиною вибіг із конференц-зали.

Голова Асоціації зовнішніх рекламістів України, політолог Артем Біденко запевняє, що Єгор Лупан не є піар-проектом нікого з кандидатів на Президента, більше того, його так звана передвиборна кампанія відображає тенденції світової політики.

«Карнавалізація політики – світовий стандарт. У будь-якій країні присутні карнавальні політики, – зауважує Артем Біденко. – Лупан не є технічним кандидатом, чиїмось замовленням. Це проект людей, які хочуть висміяти всіх кандидатів у президенти, показати, що вони нічим не відрізняються від Лупана, лише прикривають те, що він говорить прямо, більш прийнятними словами».

На думку експерта, Єгор Лупан та його прибічники мають всі шанси створити пізніше серйозну партію чи громадський проект, використавши вже впізнаваний образ Лупана-правдоруба для отримання політичних дивідендів.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG