Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: українсько-російські газові угоди потребують перегляду


В інтерв’ю для Сумської обласної державної телерадіокомпанії, записаному в середу, Президент заявив, що українсько-російські газові домовленості повинні мати ринковий характер, причому ринкові принципи у цих взаєминах мають впроваджуватися синхронно та симетрично.

Віктор Ющенко висловив переконання, що якби до розрахунку ціни на газ та тарифу на транзит були застосовані «справедливі», за його словами, ринкові формули, то ціна газу для України становила б 137–147 доларів за тисячу кубів, а ринковий тариф на транзит додатково приніс би до бюджету «Нафтогазу» 4–5 млрд. доларів.

При цьому Президент знову висунув звинувачення на адресу Прем’єр-міністра. І Віктор Ющенко, і Юлія Тимошенко кандидують на голову держави на майбутніх виборах.

Ющенко припустив, що українсько-російські газові угоди були укладені з метою довести «Нафтогаз України» до банкрутства і по тому вивести українську газотранспортну систему з-під контролю України. «Заволодіти цим активом було ключовою політичною домовленістю Прем’єр-міністра», – сказав Президент.

Ющенко наголосив, що газові угоди з Росією, безумовно, чекають кардинального перегляду. «Ялтинські домовленості – це сарказм, іронія над українською економікою», – сказав Президент.

Раніше в середу президент Росії Дмитро Медведєв заявляє, що пропозиції про перегляд газових контрактів із Україною «абсолютно безвідповідальні».

За його словами, Москва не проти обговорювати і вдосконалювати чинні газові контракти, укладені на термін 10 років, але просто одностороння відмова від виконання договору є порушенням зобов’язань і тягне за собою санкції. Цей підхід неприйнятний, сказав Медведєв.

Раніше Ющенко вже надсилав до Медведєва звернення з пропозицією невідкладно змінити газові контракти, щоб уникнути проблем із постачаннями газу в Україну і його транзитом до країн Європи.

Останнім часом президент Росії Дмитро Медведєв показово демонструє тверду позицію про незмінність газових контрактів із Україною й необхідність дотримуватися їх у нинішньому вигляді, в той самий час як прем’єр-міністр Росії Володимир Путін так само публічно домовляється з українською колегою Юлією Тимошенко про певні відступи від цих контрактів.
XS
SM
MD
LG