Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко просить Обаму і керівництво НАТО посилити захист «Аріани»


Президент України Віктор Ющенко звертається до свого американського колеги Барака Обами і керівництва НАТО щодо посилення захисту звільненого з піратського полону судна «Аріана». Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу ICTV, яке вийде 13 грудня у підсумковій програмі «Факти».

«Я б не сказав, що все йде гладко, що зумовило мене сьогодні звернутися до президента США та керівництва НАТО, щоб посилити безпековий компонент захисту на маршруті цього корабля та дещо в матеріальному компоненті», – сказав Президент.

За його словами, зі свого боку Україна виконала усі взяті на себе зобов’язання щодо звільнення моряків. Ющенко наголосив, що Україна займалася питанням визволення з першого дня захоплення судна, розроблялось 12 варіантів операцій, які погоджувались структурами у Лондоні, Греції та структурою, яка координувала роботу піратів.

Останній – реалізований – сценарій був затверджений 11 днів тому, заявив Президент, наголосивши, що українські спецслужби провели «блискучу роботу».

За словами Ющенка, при збереженні швидкості українські моряки у вівторок або у середу зранку вже сядуть на український літак. «Трагедія закінчилась», – сказав глава держави.

Водночас він зауважив, що задля уникнення подібних випадків у майбутньому необхідно, щоб Україна долучилась до системи міжнародного реагування на піратські захоплення суден.

Вчора після отримання викупу, за деякими повідомленнями, в 2,8 мільйона доларів пірати покинули судно «Аріана», яке утримували в полоні з 2 травня. На борту балкера – 24 українці.
XS
SM
MD
LG