Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 10:28

Українці «до тридцяти»: з батьками чи у подружжі?


Київ – У Великобританії чоловіків у віці до 30 років, які живуть із батьками, удвічі більше, аніж жінок. В Україні ж, переконують соціологи, такого розриву немає. Водночас серед причин «несамостійного» життя – економічні проблеми.

Майже чверть британських чоловіків, молодших від тридцяти років, живуть із батьками, водночас жінок цієї категорії – близько 13 відсотків. Це – дані національного комітету статистики. В Україні, за словами соціологів, різниці між чоловіками і жінками у цій ситуації немає.

Жити окремо дорого

Двадцятип’ятирічний Олександр мешкає разом із батьками. Він працює і матеріально себе забезпечує, проте, каже, на окреме житло досі не заощадив. Можливості вести окреме від батьків життя поки не має, проте не переймається з цього приводу. За його словами, жити разом із родиною для нього зараз дуже зручно, оскільки житло в Україні дуже дороге. «Багато в цьому питанні ще й від характеру залежить, багато таких, хто досить рано вирішує жити окремо», – додає він.

За даними Інституту демографії та соціальних досліджень НАН, в Україні понад 90 відсотків громадян живуть у родині – з батьками або з дружиною чи чоловіком і дітьми. Одинаків, тобто людей, які проживають самотньо, в Україні не більше, ніж 5 відсотків.

На думку голови правління Українського інституту соціальних досліджень Ольги Балакірєвої, різниця між кількістю чоловіків і жінок, які проживають із батьками, несуттєва. «Практично немає. Думаю, в кого немає особливих можливостей вести самостійне життя, ті й залишаються з батьками», – вважає вона.

Краще не «затягувати»

Психолог Олексій Шнеєр переконаний, що причин для тривалого співжиття з батьками багато, і в цьому немає нічого ненормального. За його словами, мотивація може полягати у психологічних потребах – наприклад, у турботі та підтримці. З іншого боку – потреби матеріальні, зокрема «квартирне» питання.

Водночас «затягувати» із початком самостійного життя психолог не радить, адже відриватися від батьків – процес природній і необхідний. «Просто цей процес починається у кожного по-різному. А можливість з’являється тоді, коли людина спроможна сама себе забезпечувати», – каже Олексій Шнеєр.

Найбільше чоловіків у віці до 30 років, які живуть із батьками, – в Італії. За статистикою, таких тут понад 80 відсотків. У США та більшості країн Європи цей показник не перевищує 50 відсотків. Дослідники пояснюють такі показники економічними причинами, а саме: рівнем безробіття у країні та вартістю житла.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG