Доступність посилання

ТОП новини

Уряд поки що не вноситиме до парламенту проект бюджету-2010 – Турчинов


Кабінет Міністрів не внесе до парламенту змiнений проект держбюджету на 2010 рiк, доки не отримає до нього пропозицiй вiд Верховної Ради, заявляє перший вiце-прем’єр Олександр Турчинов.

«Усупереч Бюджетному кодексу ми не отримали висновкiв i пропозицiй Верховної Ради, в якому ж напрямi нам цей закон змiнювати. I доки ми не отримаємо висновкiв бюджетного комiтету, затверджених рiшенням Верховної Ради, ми не можемо порушувати бюджетний кодекс i реформувати так закон, як захоче уряд», – сказав Турчинов на засiданнi погоджувальної ради в понедiлок.

При цьому, за його словами, уряд вчасно внiс до парламенту проект держбюджету на 2010 рiк. Парламент узяв його до розгляду, i 2,5 мiсяця, заявляє Турчинов, документ проходив обговорення в бюджетному й iнших комiтетах Верховної Ради.

Зі свого боку, головуючий на засiданнi погоджувальної ради перший вiце-спiкер Олександр Лавринович зауважив, що уряд зобов’язаний виконувати постанови Верховної Ради про розгляд проекту держбюджету на 2010 рiк.

При цьому вiн закликав уряд не полiтизувати це питання. За словами Лавриновича, парламент ухвалив постанову, в якій чітко вказано, за якими трьома напрямками має працювати уряд під час доопрацювання проекту держбюджету на 2010 рік.

«Це стосується приведення у вiдповiднiсть до чинного бюджетного кодексу. Це стосується вилучення з проекту змiн до законодавства України як неправомiрних, про що засвiдчено рiшенням Конституцiйного Суду, i третє – здiйснити розрахунки показникiв так, щоб вони вiдповiдали чинним законам України. Насамперед iдеться про заробiтну плату та соцiальнi стандарти», – сказав Лавринович.

Водночас представник Президента у Верховній Раді Ігор Попов заявив, що глава держави Віктор Ющенко стурбований тим, що держбюджет на 2010 рік досі не ухвалений. За словами Попова, не можна виключити того, що уряд «хоче працювати в ручному режимі, розподіляючи надходження та витрати».
XS
SM
MD
LG