Доступність посилання

ТОП новини

Тихоокеанська держава Науру встановила дипломатичні відносини з Абхазією


Атол Науру – вся територія однойменної держави
Документ про встановлення дипломатичних відносин підписали сьогодні в головному місті самопроголошеної республіки Абхазії Сухумі її фактичний міністр закордонних справ Серґей Шамба і міністр закордонних справ, торгівлі і фінансів Республіки Науру Кієрен Кеке.

При цьому прямо не повідомляють про те, щоб Науру визнавала «незалежність» Абхазії.

Фактичний президент Абхазії Серґей Баґапш привітав встановлення дипломатичних відносин як «великий крок» і, як цитують його російські засоби інформації, заявив, що це «фактично» означає визнання.

Попередніми днями представник Науру, держави в Тихому Океані на однойменному атолі біля екватора площею 21 квадратний кілометр із 14 тисячами мешканців, побував і в іншому сепаратистському регіоні Грузії, Південній Осетії, але, за повідомленнями, там жодних угод не підписував.

У головному місті Південної Осетії Цхінвалі він лише пообіцяв дипломатичне визнання обох грузинських регіонів як «незалежних держав» у майбутньому, інформують російські засоби інформації.

За їхніми даними, наурійський міністр пообіцяв, що можливість такого визнання розгляне парламент його країни на нинішній зимовій сесії.

Російський щоденник «Коммерсант» пише, посилаючись на власні джерела в дипломатичних колах Росії, що перед візитом до грузинських сепаратистів Кієрен Кеке побував у Москві, де попросив надати його країні 50 мільйонів доларів в обмін за визнання Абхазії й Південної Осетії.

Республіка Науру відома також тим, що свого часу відмовилася від дипломатичного визнання Тайваню на користь Китайської Народної Республіки за 130 мільйонів доларів від Пекіна, а через кілька років знову визнала Тайвань, розірвавши відносини з КНР, теж за фінансову допомогу вже від Тайбея, пише російська газета.

Досі «незалежність» Абхазії й Південної Осетії визнала Росія, а також президенти Нікарагуа й Венесуели. Решта світу далі вважає ці території за частини Грузії.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG