Доступність посилання

ТОП новини

Напередодні свят активізуються фальшивомонетники


Донецьк – Працівники Нацбанку закликають громадян уважніше пильнувати за грішми. За даними міліції, напередодні свят активізувалась діяльність фальшивомонетників та інших злочинців, що обдурюють людей. Такі випадки, пов’язані з несправжніми грошима, вже трапились у Донецьку.

У Донецьку в торгівельній мережі, на ринках і навіть в аптеках використовують так звані банкноти-сувеніри, ззовні дуже схожі на справжні гроші, розповідає експерт відділу грошового обороту Донецького управління Нацбанку Олена Шамжі. За її словами, такі випадки трапляються тут уперше.

Як каже фахівець, такі банкноти цілком схожі на справжні – в них витримані розмір, колір, – але на них зазначено, що це сувенір. Проте трохи згодом ці банкноти з’явились не тільки на ринках – ними розраховувались і в торгівельній мережі. «Це свідчить про те, що увага населення дуже розосереджена», – каже Олена Шамжі.

Банкіри додають, що в листопаді на ринках з’явилась і ціла серія підроблених купюр номіналом 20 гривень. Невідомо як, але ці гроші потрапили і до банківських установ, скаржиться один донецький підприємець.

«Я отримав у банку запаковану пачку грошей, у якій було шість фальшивих двадцяток – запечатана пачка! В ультрафіолетовому світлі це було видно», – каже потерпілий.

Підприємець вважає, що довести свою правоту у банку майже неможливо, тому він радить виконувати золоте правило: перевіряти гроші, «не відходячи від каси».

Банкіри радять «любити свої гроші»

Із року в рік українські гривні стають все більш захищеними. Справжня купюра тверда, характерно похрустує, а також має рельєфний друк.

Найбільш захищеною з усіх банкнот є нова купюра номіналом 500 гривень, зі спеціальною фарбою, що міняє колір із малинового на зелений. Найчастіше ж підробляють, за словами оперуповноваженого управління боротьби з економічною злочинністю в Донецькій області Михайла Дзюбана, блакитні двосотки, надруковані ще в 1996 році в Канаді.

Цього року донецькі правоохоронці припинили діяльність трьох майстерень, що друкували фальшиві гроші. Дві з них були в Харківській області, а гроші поширювали у містах Слов’янську і Красному Лимані на Донеччині.

Банкіри стверджують, що в цілому ситуація з підробленими банкнотами в Україні набагато краща, ніж у Європі. На мільйон гривень припадає три фальшиві купюри, тоді як у державах ЄС кількість підробок сягає 40.

Професіонали з грошових справ упевнені, що всі проблеми з грошима виникають через недбале до них ставлення. «Ви не любите свої гроші, і я думаю, поки ви не навчитесь їх любити, нам не підвищать зарплатню. Гроші взагалі-то люблять тишу і порядок», – каже керівник відділу грошового обороту Донецького управління Нацбанку Тетяна Шаповалова.

Працівники Нацбанку закликають ставитись до грошей якомога уважніше, а у разі виникнення сумнівів стосовно якості купюри радять звертатись у найближче відділення будь-якого банку. Перевірка грошей на оригінальність проводиться безкоштовно.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG